ارز دیجیتالاقتصادرویداد‌هاکسب و کار

زیست بوم صنایع خلاق 1000 تایی شد

تعداد شرکت‌های خلاق به یک‌هزار رسید. همزمان با این اتفاق تابستان سال جاری بود که فراخوان جشن هزاره شرکت‌های خلاق و جشنواره خلاق برتر منتشر شد.

امتیاز دهی

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، پرویز کرمی رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزار شرکت خلاق» گفت: در کنار توجه به شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه آنها، معاونت علمی توسعه بخشی دیگری از شرکت‌ها که عمدتا در صنایع خلاق، فرهنگی و خدمات نوین مبتنی بر فضای دیجیتال فعال هستند را نیز پیگیری می‌کند.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: از آنجا که ظرفیت بالایی میان این شرکت‌ها برای کارآفرینی و رونق اقتصادی وجود دارد، بنابراین گسترش فعالیت آنها موضوع مهمی است. در همین راستا برای تشویق شرکت‌های خلاق و گسترش فعالیت آنها «جشن هزار شرکت خلاق» برگزار می‌شود.

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری همچنین بیان کرد: از زمان انتشار فراخوان تاکنون 133 شرکت خلاق، 35 استارتاپ و 3 شتاب‌دهنده فعال در صنایع خلاق در این رویداد ثبت نام کرده‌اند.

کرمی با اشاره به اینکه ارزیابی طرح‌ها و فرم‌های ارسالی متقاضیان توسط داوران آغاز شده است، گفت: با توجه به شرایط موجود کشور از نظر شیوع گسترده ویروس کرونا، زمان برگزاری اختتامیه با حضور مسئولان کشوری و برگزیدگان نهایی جشنواره اعلام می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علاوه بر بخش‌های مسابقه‌ای و رقابتی، وبینارها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی نیز در حاشیه این جشن سراسری برگزار شده است تا آخرین تحولات و پیشرفت‌های حوزه فناوری‌های نرم را به شرکت‌کنندگان آموزش دهند و مشاوره‌های لازم در این بخش عرضه شود.

* بیشتر بخوانید: جشن «هزاره شرکت خلاق»؛ استارتاپ‌ها و فناوران برتر صنایع خلاق تقدیر می‌شوند

رئیس شورای سیاستگذاری «جشن هزاره شرکت خلاق» در ادامه گفت: این رویداد به دنبال شناسایی شرکت‌های خلاق دارای محصولات برتر است تا با اختصاص بسته‌های حمایتی به آنها فعالیت آنها را گسترش دهد. در این صورت قرار گرفتن در مسیر تجاری‌سازی ایده‌ها و طرح‌ها برای آنها آسان‌تر می‌شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری  با اشاره به تنوع موضوعی 1000 شرکت خلاق ثبت شده در برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق، افزود: از هزار شرکت خلاق ثبت شده 519 شرکت مربوط به حوزه کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی است. همچنین 133 شرکت در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی، 88 شرکت در حوزه صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، 94 شرکت در صنایع دیداری و شنیداری، 20 شرکت در یادگیری، چاپ و نشر و 57 شرکت در حوزه طراحی و معماری مشغول فعالیت هستند. همچنین 41 شرکت نیز در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، 7 شرکت در حوزه هنرهای تجسمی و نمایشی، 26 شرکت در خدمات زیرساختی صنایع خلاق و 15 شرکت  سایر صنایع خلاق و فرهنگی فعالیت می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن