شرکت ها

سامسونگ و ال جی دیگر به هواوی نمایشگر نخواهند فروخت

طبق گزارشات جدید سامسونگ و ال جی اعلام کرده‌اند از تاریخ 25 شهریور سال جاری دیگر به هواوی نمایشگر نخواهند فروخت.

18 ماه از تحریم هواوی می‌گذرد و این شرکت تا به امروز با شرایط سختی به فعالیت خود ادامه داده است. حالا نیز با انتشار خبرهای جدید می‌بینیم که شرایط به مراتب برای این شرکت سخت‌تر خواهد شد. در ابتدا با اعمال تحریم‌ها این شرکت مجبور شد تا همکاری خود را با گوگل قطع کند، این موضوع سبب شد تا خدمات موبایلی گوگل از محصولات هواوی حذف شود. در پی حذف خدمات موبایلی گوگل، هواوی حتی در رابطه با فروش محصولاتش نیز به مشکل خورد چراکه کمتر کاربری راضی می‌شود محصولی فاقد GMS تهیه کند.

بعد از گوگل، شرکت‌های تراشه‌سازی نیز از همکاری با هواوی منع شدند. مدیرعامل هواوی در این رابطه اعلام کرد این شرکت دیگر قادر به ساخت تراشه‌های کرین نیست. یکی از مهم‌ترین شرکت‌هایی که دیگر با هواوی همکاری نمی‌کند، TSMC نام دارد. بعد از قطع این همکاری‌های مهم، پیش‌بینی می‌شد که شرایط برای هواوی از این سخت‌تر نخواهد شد اما حالا با انتشار خبرهای جدید اوضاع جور دیگری به‌نظر می‌رسد.

Chosun Biz رسانه‌ای کره‌ای‌ست که خبرهای خود را از منابع معتبری منتشر می‌کند. این رسانه در یک گزارش اختصاصی اعلام کرد شرکت‌های سامسونگ و ال جی دیگر به هواوی نمایشگر نخواهند فروخت. این دو شرکت قرار است از تاریخ 15 سپتامبر 2020 این تصمیم خود را اجرایی کنند.

این خبر برای هواوی بسیار ناگوار است چراکه این شرکت چینی تا حد بسیاری زیادی از لحاظ تأمین نمایشگر گوشی به سامسونگ و ال جی وابسته است. طبق بررسی‌های انجام شده، به‌نظر می‌رسد در چنین شرایطی هواوی از شرکت BEO جهت تأمین نمایشگر محصولاتش درخواست کمک کند. این موضوع بیانگر آن است که BOE  باید میزان تولیدات خود را به‌شدت افزایش دهد تا بتواند نیاز هواوی را تأمین کند.

طبق گزارش خبرگزاری Chosun Biz هواوی درحال آزمایش برروی نمایشگر برخی از شرکت‌های چینی دیگر نظیر Visionox و Tianma و CSOT است، درصورتی که کیفیت این نمایشگرها شود، در محصولات آینده‌ هواوی شاهد استفاده از آن‌ها هستیم. طبق اعلام یکی ازمقامات فعال در صنعت نمایشگر، هواوی به‌زودی با مشکل جدی تأمین نمایشگر مناسب و تراشه‌های کنترلر لمس مواجه خواهد شد. مشکلات هواوی تنها به تأمین نمایشگر محدود نمی‌شود بلکه دو شرکت سامسونگ و SK Hynix تصمیم دارند تا از فروش حافظه به هواوی خودداری کنند. این دو شرکت مهم سال‌هاست که به‌عنوان تأمین‌کنندگان بزرگ حافظه فلش و رم برای هواوی و سایر شرکت‌های تولیدکننده شناخته می‌شوند.

گزارشات جدید حاکی از آنند که هواوی قصد دارد تا میزان وابستگی نرم‌افزاری خود را به سایر شرکت‌ها کم کند، از همین رو اقدام به معرفی نسخه موبایلی سیستم‌عامل هارمونیOS کرده ‌است. بد نیست بدانید که اولین گوشی هواوی که مجهز به این سیستم‌عامل شده است، سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

هواوی قصد دارد با سرمایه‌گذاری ویژه روی اکوسیستم خدمات موبایلی هواوی (HMS)، هارمونی OS را تقویت و آن را به رقیبی جدی برای اندروید تبدیل کند. این سیستم‌عامل درحال حاضر فقط در تلویزیون‌های هوشمند استفاده می‌شود.

0
منبع
androidauthority
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن