سمنان، پاک‌ترین مرکز استان در زمینه توزیع بازی‌های رایانه‌ای

رئیس ستاد مبارزه‌ با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز، گفت: در بازرسی‌هایی که تاکنون در مراکز استان‌ها انجام شده، سمنان، رکورددار پاک‌ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، خسرو کردمیهن در گفت‌وگو با تسنیم، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری عملیات تشکیل ستادهای استانی برای پاکسازی مراکز تولید بازی‌های رایانه‌ای از بازی‌های مخرب و غیرمجاز آغاز شده و این اقدام در همکاری با ادارات ارشاد استان‌ها و نیروی انتظامی در حال انجام است.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۱ مرکز استان از جمله یزد، قزوین، سمنان و… مورد بازرسی قرار گرفته‌اند و در این عملیات سمنان رکورددار پاک‌ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز است چراکه از بازرسی ۷ مرکز تنها ۷۸۰ بازی غیرمجاز جمع‌آوری شده است.

رئیس ستاد مبارزه‌ با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز همچنین گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای چندین جلسه با همکاران در صدا و سیما برگزار کرده تا بتوانیم اثرات مخرب بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز را به خانواده‌ها هشدار دهیم اما متاسفانه نگاه اقتصادی صرف به این مقوله مانع کار می‌شود در صورتی که با توجه به هجم گسترده بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز ضرورت دارد به خانواده‌ها آگاهی داده شود.

وی در پایان گفت: البته صدا و سیما اقداماتی در این زمینه انجام داده است اما کافی نیست. متأسفانه می‌توان گفت اثرات مخرب این بازی‌ها بر نوجوانان کمتر از مواد مخدر و افیون نیست و مبارزه با نشر این بازی‌ها عزم ملی می‌طلبد.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا