پی اس 4

سونی استودیوی جدیدی را در مالزی تأسیس خواهد کرد

سونی با بیش از 15 استودیوی اختصاصی و فرست‌ پارتی برای پلی‌استیشن در سراسر جهان قرار است استودیوی دیگری را هم در مالزی تأسیس کند.

به گزارش سایت Gamesindustry.biz سونی استودیوی جدیدی را در مالزی تأسیس خواهد کرد. YB Gobind Singh Deo، وزیر ارتباطات و چندرسانه ای مالزی در این باره چنین گفته است:

با تأسیس این استودیو، مالزی با شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی برای خلق فرصت‌های بیشتر برای عرصه‌ی بازی این منطقه همکاری نزدیکی خواهد داشت. ما با همدیگر تلاش می‌کنیم تا استعدادهای مالزی را بالا ببریم و حتی با شرکای آموزشی بومی خود همکاری برقرار کنیم. این جهت اطمینان حاصل کردن از این است که رشد سرعت گرفته‌ی این صنعت در کشور ما مورد پشتیبانی قرار خواهد گرفت.

این اولین استودیوی بازی‌سازی سونی در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود و باید از این به بعد نام آن را در کنار استودیوهای فرست پارتی دیگر سونی نظیر ناتی‌داگ، ساکر پانچ، گوریلا گیمز، مدیا مولکول و اینسومنیاک گیمز که به‌تازگی خریداری شده است مشاهده کنیم. YB Datuk Darrel Leiking، وزیر تجارت و صنعت بین‌المللی مالزی نیز چنین بیان داشته است:

مالزی دارای آن شاخص برای تبدیل شدن به مکان سرمایه‌گذاری مورد قبولِ بازی‌سازان جهانی خواهد بود. اکوسیستم پر رونق بازی‌ها و استعدادهای در سطح جهانی ما بیش از 60 استودیوی بازی‌سازی از سراسر جهان را به خود جذب کرده‌اند و ما منتظر استودیوهای بیشتر در آینده هستیم.

«جیم رایان» (Jim Ryan) از پلی‌استیشن نیز افزوده است که:

استعداد چشم‌گیر، اکوسیستم پویا و پشتیبانی حکومت دلایل کلیدی‌ای است برای اینکه تصمیم گرفته‌ایم که همکاری و شراکت خود با مالزی را به سطح بالاتری بیاوریم.

خبر تأسیس استودیوی جدید در مالزی در حالی منتشر شده است که چند روز قبل «هرمن هالست» (Herman Hulst) از گوریلا گیمز به عنوان رئیس جدید استودیوهای جهانی سونی منصوب شد. شوهی یوشیدا، رئیس سابق استودیوهای جهانی سونی مدیریت یک بخش مستقل جدید را بر عهده خواهد داشت. علاوه بر این‌ها، جیم رایان توضیح داده است که عناوین عمده‌ی فرست پارتی این شرکت در آینده‌ی نزدیک به PlayStation Now راه پیدا نمی‌کنند و همچنین اظهار داشته است که سازندگان و ناشران با پلی‌استیشن 5 راحت‌تر از هر کنسول دیگری از این خانواده برنامه‌نویسی و کدنویسی کرده‌اند.

0
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن