پی اس 4

سونی ظاهراً به سرویسی مشابه Xbox Game Pass برای پلی‌استیشن 5 اشاره دارد

ممکن است که مدیر عامل پلی‌استیشن یعنی «جیم رایان» (Jim Ryan) به راه‌اندازی سرویسی مشابه Xbox Game Pass برای پلی‌استیشن 5 اشاره داشته باشد.

همواره از زمان معرفی پلی‌استیشن 5 و حتی پیش از اینکه رسماً رونمایی شود، این سوال بین بازیکنان مطرح بوده است که آیا سونی نیز رویکرد مایکروسافت را در پیش خواهد گرفت و سرویسی مشابه Xbox Game Pass را برای کاربران کنسول یا کنسول‌های خود راه‌اندازی خواهد کرد یا خیر. Game Pass تا به اینجا برای مایکروسافت بسیار موفقیت‌آمیز بوده و در واقع یکی از نقاط قوت برند ایکس‌باکس نسبت به پلی‌استیشن محسوب می‌شود که نقش آن حال که پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس به عرضه رسیده‌اند، پررنگ‌تر نیز شده است.

طی مصاحبه‌ی جیم رایان، مدیر عامل پلی‌استیشن با خبرگزاری روسی TASS، از او پرسیده شده است که رویکرد سونی در پاسخ به سرویس Xbox Game Pass چه خواهد بود. وی نیز چنین جوابی داده است:

در واقع اخبار جدیدی پیش رو است اما نه در حال حاضر. ما PlayStation Now را داریم که سرویس اشتراکی ما است و در بازارهای متعددی موجود است.

در حال حاضر نمی‌توان برداشتی قطعی از گفته‌ی جیم رایان داشت اما به نظر می‌رسد که تغییراتی در سونی صورت گرفته است از آنجا که رایان در گذشته گفته بود که ارائه‌ی سرویس معادل Game Pass برای پلی‌استیشن 5 برای این شرکت منطقی به نظر نمی‌رسد.

همان‌طور که گفته شد، Xbox Game Pass از ابتدای راه‌اندازی‌اش تاکنون، روز به روز بیشتر گسترش پیدا کرده و غنی‌تر شده است و یکی از نقاط قوت و کلیدی ایکس‌باکس سریز ایکس/ایکس‌باکس سریز ایکس به شمار می‌رود. ارائه‌ی رایگان عناوین انحصاری ایکس‌باکس از همان روز اول انتشار تا هزینه‌ی اشتراک 1 دلاری Game Pass Ultimate برای مشترکین جدید، تنها بخشی از ویژگی‌های این سرویس هستند که آن را به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین سرویس اشتراکی تجربه‌ی بازی تبدیل می‌کنند.

طی مصاحبه با TASS از رایان درباره‌ی «جنگ کنسول‌ها» با مایکروسافت نیز پرسیده شده که او این‌گونه پاسخ داده است:

[جنگ کنسول‌ها] اصطلاحی نیست که از آن استفاده کنم یا دوست داشته باشم. به نظر من وجود رقابت، عالی است و باعث می‌شود سخت‌تر کنیم و مانع از خود راضی شدن ما می‌شود. عالی است که مشتری حق انتخاب دارد و نسبت به چیزی که داریم، خوشحال و مفتخر هستیم.

مدل استاندارد و مدل دیجیتالی و بدون دیسک پلی‌استیشن 5 به ترتیب با قیمت 500 و 400 دلار هم‌اکنون در سراسر جهان در دسترس قرار دارند. سونی اعلام کرده است که انتظار دارد پلی‌استیشن 5 فروشی 7 میلیون واحدی را در کمتر از 5 ماه تجربه کند که این بدین معنی است که باید حداقل عملکردی یکسان با پلی‌استیشن 4 طی بازه‌ی زمانی یکسان داشته باشد. همچنین از منظر بلند مدت فروش بیش از 100 میلیون را پیش‌بینی می‌کند. در هر صورت، حتی علی‌رغم تمام مشکلات و محدودیت‌هایی که طی چند ماه اخیر به‌خاطر پاندمی کرونا به وجود آمده است، انتظارات سونی آنچنان هم غیر ممکن به نظر نمی‌رسد.

نظر شما درمورد ارائه‌ی سرویسی مشابه Game Pass برای پلی‌استیشن 5 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن