سینگتل و اریکسون سرعت دانلود ۱Gb/s را به طور موفق آزمایش کردند

بزرگترین اپراتور موبایل سنگاپور، Singtel، با استفاده از فناوری تجمع (CA) چهارباند FDD/TD و با استفاده از باند آزمایشی سوئدی اریکسون سرعت دانلود ۱G/s را به دست آورد.

این اپراتور اذعان داشت که این تکنولوژی به آن امکان می دهد تا به بهینه سازی طیف جدید ۲.۵GHz بپردازد و قصد دارد تا آن را در مناطق با ترافیک بالای اینترنت به کار گیرد. از نیمه دوم سال ۲۰۱۸ انتظار می رود که گوشی هایی که از سرعت های گیگابیت پشتیبانی شده توسط چهار باند FDD / TD CA پشتیبانی می کنند استفاده شود.

مسئول بخش تکنولوژی Singtel آقای مارک چونگ اظهار داشت که از آنجا که دنیا در حال آماده شدن برای پشتیبانی از فناوری ۵G است، این اپراتور در حال بهره برداری از طیف های خود و استفاده از آخرین پیشرفت ها در صنعت تلفن همراه برای بهینه سازی مصرف شبکه اش می باشد.

مارتین ویکتورین، مدیر ارشد شرکت اریکسون سنگاپور، برونئی و فیلیپین، گفت: “سینگتل و اریکسون  یک هدف مشترک برای ارائه بهترین شبکه تلفن همراه در سنگاپور با تلفیق یکپارچه ی تکنولوژی های FDD و TDD در شبکه ی ۴G LTE  دارند.”

در طیف سنجی سنگاپور در آوریل ۲۰۱۷، سینگتل ۴۲۶ میلیون دلار برای طیف ۷۵MHZ در باندهای ۷۰۰MHZ، ۹۰۰MHZ و ۲.۵GHz هزینه کرده بود.

این کمپانی ها دو طیف مجاز و سه طیف غیرمجاز را در یک اقدام آزمایشی در دسامبر ۲۰۱۷ با یک دیگر ادغام کردند و سرعت دانلود ۱.۱Gb/s را به دست آورند. این تکنولوژی مجاز دسترسی (LAA) آزمایشی، در یک پیکربندی ۱۲ لایه به دست آمده که سینگتل اذعان داشت میزان حداکثر سرعت آن را دو تا سه برابر سرعت های LTE خواهد ساخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا