سرگرمی

سی‌دی پراجکت به باارزش‌ترین شرکت گیمینگ اروپا تبدیل شد

سی‌دی پراجکت توانسته است شرکت عظیم و قدرتمندی مثل یوبی‌سافت را کنار بزند و عنوان باارزش‌ترین شرکت گیمینگ در اروپا را از آن خود کند.

یوبی‌سافت در کنار شرکت‌هایی از جمله الکترونیک آرتس و اکتیویژن در صدر شرکت‌های گیمینگ قرار دارند اما سی‌دی پراجکت موفق شده است با اختلاف کمی، جایگاه باارزش‌ترین شرکت گیمینگ را یوبی‌سافت تصاحب کند.

قطعاً این اتفاق غیر قابل پیش‌بینی و تعجب‌برانگیزی است و حتی با وجود موفقیت عظیم The Witcher 3: Wild Hunt، کمتر کسی چنین انتظاری داشته است. اما باید به این نکته توجه داشت که استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» تنها بخشی از کل سی‌دی پراجکت است. این شرکت فروشگاه GOG را در دست دارد و همچنین در فعالیت‌های مختلف دیگری در اروپا ایفای نقش می‌کند. به گزارش VGC، در حال حاضر سی‌دی پراجکت با ارزش بازار 8.13 میلیارد دلار، باارزش‌ترین شرکت گیمینگ اروپا است درحالی که یوبی‌سافت با ارزش 8.12 میلیارد دلار پشت سر آن قرار دارد.

نکات مختلفی در اینجا قابل مشاهده است. به‌طور کلی این یکی از دوره‌های افت یوبی‌سافت طی سال‌های اخیر به حساب می‌آید که عمدتاً به‌خاطر تاخیرهایی است که این شرکت در ارائه‌ی عناوینش متحمل شده است. و اگر درآمد واقعی را مقایسه کنیم، یوبی‌سافت به‌ اندازه‌ی قابل توجهی در این زمینه برتری دارد. بنابراین امکان دارد که در آینده‌ی نزدیک شرایط و آمار تغییر پیدا کند خصوصاً از آنجا که اختلاف بین دو شرکت کم است. این درحالی است که سی‌دی پراجکت عنوان بزرگ و به شدت مورد انتظار Cyberpunk 2077 را در دست دارد که قطعاً نه‌تنها جزو بزرگ‌ترین‌های امسال بلکه بزرگ‌ترین‌های چند سال اخیر خواهد بود.

بازی Cyberpunk 2077 در 17 سپتامبر 2020 (27 شهریور 1399) برای پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و گوگل استادیا عرضه می‌شود و به گفته‌ی سی‌دی پراجکت رد، حداقل دو گسترش‌دهنده‌ی عمده را پس از عرضه دریافت خواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که این استودیو رسماً تایید کرده است که پس از انتشار Cyberpunk 2077 توسعه‌ی نسخه‌ی جدیدی از سری The Witcher را آغاز خواهد کرد که بی‌شک خبر بسیار خوشحال‌کننده‌ای برای طرفداران این استودیو است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن