ایکس باکس

شایعه‌ی جدیدی از سرمایه‌گذاری بزرگ مایکروسافت خبر می‌دهد

ظاهراً مایکروسافت برنامه‌های بیشتری برای نسل جدید که در آینده‌ی نزدیک آغاز خواهد شد دارد و سرمایه‌ی بیشتری را در این راه صرف خواهد کرد.

مایکروسافت جهت بالا بردن هرچه بیشتر ارزش برند ایکس‌باکس برای نسل جدید سرمایه‌گذاری‌های بزرگی در بخش‌های مختلف انجام داده است، از خرید استودیوهای بزرگ و کاربلد مختلف گرفته تا تقویت سرویس Xbox Game Pass با عناوین و قابلیت‌های جدید. و به نظر می‌رسد که این شرکت آماده‌ی سرمایه‌گذاری بیشتر است که لزوماً نباید برای خرید استودیوهای جدید باشد و می‌تواند در زمینه‌های دیگر باشد.

درحالی که به نظر می‌رسد مایکروسافت به دنبال خریداری و افزودن استودیویی جدید به مجموعه استودیوهای فرست پارتی ایکس‌باکس است، طی پادکست GamesBeat Decides خبرنگار «جف گراب» (Jeff Grubb) گفته است که طبق شنیده‌های او، مایکروسافت روی چیز جدیدی هزینه‌ی زیادی می‌کند که لزوماً خرید یک استودیو نیست.

من شنیده‌ام که مایکروسافت روی چیز جدیدی هزینه‌ی زیادی می‌کند که خرید یک استودیو نیست. این چیزی است که شنیده­‌ام و خرید یک استودیو نیست و به نظر می‌رسد که اتفاق بزرگی خواهد بود.

«امران کان» (Imran Khan) از Kinda Funny نیز اظهار داشته که چنین خبری را شنیده و پس از آن به بیان احتمالات مختلف پرداخته‌اند. درحالی که هیچ جزئیاتی در دست نیست، جالب است که مایکروسافت همچنان برنامه‌های بیشتری برای سرمایه‌گذاری روی نسل بعد دارد. این شرکت اخیراً اعلام کرد که عناوین EA Play به‌صورت رایگان به Game Pass Ultimate اضافه می‌شوند و احتمال دارد که برنامه‌های بیشتری هم در خصوص این سرویس داشته باشد.

حدس گراب این بوده که مایکروسافت قرارداد مخصوصی را برای یک بازی ترد پارتی امضا می‌کند یا قصد گسترش هرچه بیشتر Game Pass را دارد. بنا بر این احتمالات، اگر گمان می‌کنید که Cyberpunk 2077 قرار است در زمان عرضه به‌صورت رایگان روی Game Pass در دسترس قرار بگیرد، باید گفت که سی‌دی پراجکت رد رسماً این را تکذیب کرده است و باید احتمالات دیگری را در نظر گرفت.

همچنین گزارشات اخیر حاکی از این بوده‌ است که سونی به اکثر استودیوهای ترد پارتی بزرگ جهت امضای قرارداد انحصاری برای پلی‌استیشن 5 مراجعه کرده و از این رو، ممکن است که مایکروسافت هم اقدام مشابه‌ای را در نظر داشته باشد. باید منتظر ماند و دید که در آینده اخبار بیشتری در این باره به انتشار می‌رسد یا خیر.

در آخر لازم به ذکر است که ایکس‌باکس سریز ایکس به همراه مدل دومِ ارزان‌تر خود یعنی ایکس‌باکس سریز اس که به‌تازگی بالاخره معرفی شد، به ترتیب با قیمت 500 و 300 دلار در 10 نوامبر (20 آبان) روانه‌ی بازار خواهند شد. ایکس‌باکس سریز اس مدلی ارزان‌تر، با مشخصات سخت‌افزاری پایین‌تر، 60 درصد کوچک‌تر از سریز ایکس و در واقع «کوچک‌ترین کنسول ایکس‌باکس تاکنون»، و تمام دیجیتال است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن