شرکت ها

صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان ۱.۸ تا ۲ درصد صادرات غیرنفتی کشور است

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی گفت: در سبد صادرات غیرنفتی اگر صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور و آنهایی که تولیدکننده محتوا هستند را با یکدیگر جمع کنیم نزدیک به ۱.۸ تا ۲ درصد صادرات غیرنفتی کشور است.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، روح الله استیری مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ شرکت صادراتی در حوزه دانش‌بنیان و فناور داریم که ۳۰۰ شرکت به صورت رسمی و ۲۰۰ شرکت به صورت غیررسمی صادرات انجام می‌‌‌د‌هند.

وی افزود: در حال حاضر از ۵ هزار شرکت‌دانش‌بنیان ۱۰ درصد به صورت بالفعل صادراتی هستند که عدد بسیار خوبی است.

مدیرکل دفتر توسعه کسب‌وکار بین‌المللی معاونت علمی گفت: در سبد صادرات غیرنفتی اگر صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق، فناور و آنهایی که تولیدکننده محتوا هستند را با یکدیگر جمع کنیم به صورت رسمی و غیررسمی بین ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد دلار می‌شود که این عدد نزدیک به ۱.۸ تا ۲ درصد صادرات غیرنفتی کشور است.

استیری اضافه کرد: برنامه‌های حمایتی داریم تا تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان و ارزش صادراتی‌شان بیشتر و بیشتر شود. اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا صادرات در بهترین کشورهای صادرکننده همچون آلمان و چین به شدت افت کرده و در ایران هم صادرات غیرنفتی حدود ۲۵ درصد کاهش داشته  که به تبع آن شاهد کاهش صادرات دانش‌بنیان‌ها بوده‌ایم.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن