ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگی

عذرخواهی رسمی سازنده‌ی بازی Cyberpunk 2077؛ برنامه‌ی زمانی پس از عرضه

ضمن عذرخواهی رسمی موسس استودیوی «سی‌دی پراجکت رد» (CD Projekt Red)، برنامه‌ی زمانی پیش روی بازی Cyberpunk 2077 مشخص شده است.

«مارسین ایوینسکی» (Marcin Iwinski) به‌عنوان یکی از موسسان استودیوی سی‌دی پراجکت رد ویدئویی را جهت عذرخواهی از تمام بازیکنان برای مشکلات فنی بازی Cyberpunk 2077 منتشر کرده و در آن همچنین اعلام داشته که بسته‌های دانلودی این عنوان کمی به تعویق افتاده‌اند تا تمرکز روی رفع مشکلات باشد.

طی این ویدئو که در حساب‌های رسمی توئیتر سی‌دی پراجکت رد و بازی Cyberpunk 2077 در توئیتر قرار داده شده، ایوینسکی اظهار داشته که واقعاً معتقد بوده‌اند که با همان به‌روزرسان روز اول می‌توانند تجربه‌ای مطلوب و باثبات را ارائه بدهند اما متاسفانه پروسه‌ی تست بازی بخش عظیم مشکلات را به خوبی نشان نداد و از آنجا که داشتند «تا آخرین لحظه برای کیفیت مطلوب روی کنسول‌های نسل قبلی» می‌جنگیدند، ارسال کد نسخه‌های کنسولی به منتقدان با تاخیر مواجه شد.

استودیوی سی‌دی پراجکت رد نیز مانند سایر شرکت‌ها و استودیوهای صنعت بازی‌های ویدئویی به‌خاطر پاندمی کرونا با چالش‌های متعددی مواجه شده و یکی از آن‌ها دورکاری بوده است که قطعاً پروسه‌ی توسعه را سخت‌تر می‌سازد.

پس از آن، ایوینسکی از تلاش برای رفع باگ‌ها و مشکلات فنی صحبت کرده و خطاب به طرفداران گفته است که «انتظار بهینه‌سازهای کوچک و بزرگ به‌طور منظم را داشته باشید». در ادامه به آینده‌ی بازی Cyberpunk 2077 و بسته‌های دانلودی رایگان پیش روی آن و انتشار آن روی کنسول‌های نسل جدید یعنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سریز ایکس پرداخته است. وی در خصوص بسته‌های دانلودی چنین بیان داشته است:

برنامه‌ی اولیه‌ی ما این بود که مشابه The Witcher 3 آن‌ها را سریعاً پس از عرضه در دسترس قرار بدهیم. تصمیم گرفتیم که ابتدا روی مهم‌ترین به‌روزرسانی‌ها و رفع ایرادات تمرکز کنیم و بسته‌های دانلودی را پس از آن به انتشار خواهیم رساند. انتظار اطلاعات بیشتر طی ماه‌های آینده را داشته باشید.

این بدین معنی است بسته‌های دانلودی دیرتر از بازه‌ی زمانی مقرر منتشر می‌شوند و همان‌طور که مشاهده می‌کنید، از اخبار بیشتر طی «ماه‌های آینده» سخن به میان آمده است. سی‌دی پراجکت رد همچنان برنامه دارد که در سال جاری امکان دریافت رایگان نسخه‌های پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس وان Cyberpunk 2077 را برای دارندگان نسخه‌های نسل جاری آن فراهم آورد که به گفته‌ی ایوینسکی در «نیمه‌ی دوم امسال» این اقدام صورت خواهد گرفت.

نهایتاً ایوینسکی به طرفداران اطمینان داده است که «سخت کار می‌کنند تا همه‌چیز را درست کنند» و همچنان می‌خواهند «بازی‌هایی شگفت‌انگیز بسازند».

بازی Cyberpunk 2077 هم‌اکنون در دسترس پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس سریز ایکس و گوگل استادیا قرار دارد. علی‌رغم تمامی چالش‌هایی که برای این بازی به‌خاطر مشکلات فنی نسخه‌های نسل قبلی‌اش به وجود آمده، از بازپرداخت به خریداران ناراضی و حذف آن از پلی‌استیشن استور گرفته تا ضرر بیش از 1 میلیارد دلاری به سهام‌داران سی‌دی پراجکت رد و به دنبال آن تشکیل دو پرونده‌ی شکایت علیه سازندگان و حتی احتمال جریمه‌ی نقدی، باید اشاره کرد که این عنوان در همان روز اول هزینه‌های سی‌دی پراجکت رد را جبران کرده و به نقطه‌ی سودآوری رسیده، به سریع‌الفروش‌ترین عنوان تاریخ پی‌سی تبدیل شده، در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بریتانیا در هفته‌ی گذشته قرار گرفته و در مجموع به علاوه‌ی 8 میلیون نسخه‌ای که از آن پیش‌خرید شده بود، بیش از 13 میلیون نسخه به فروش رسانده است. در ادامه تصویر برنامه‌ی زمانی Cyberpunk 2077 را مشاهده می‌کنید:

بازی Cyberpunk 2077

نظر شما راجع به وضعیت کنونی بازی Cyberpunk 2077 چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن