عرضه‌کنندگان بازی‌های موفقی همچون Angry Birds به نمایشگاه TGC می‌آیند

ناشران و خریداران مطرح بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای، برای آشنایی و تجارت با بازی‌سازای ایرانی به نخستین نمایشگاه و همایش بین‌المللی Tehran Game Convention می‌آیند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، با هدف ورود بازی‌های ایرانی به بازارهای بین‌المللی، از خریداران و ناشران بین‌المللی مطرح برای حضور در نخستین نمایشگاه بین‌المللی تجاری صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران TGC دعوت شده است.

براساس این گزارش تاکنون حضور ۱۳ شرکت خریدار بازی از کشورهای هلند، اتریش، آمریکا، برزیل، کانادا، بریتانیا، لهستان، اردن، استونی، آلمان و فنلاند در TGC قطعی شده است که در میان این شرکت‌ها، نام‌های بزرگ و قابل توجهی نیز به چشم می‌خورد.

از جمله خریدارانی که به دعوت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و مجموعهGame Connection فرانسه به TGC می‌آید، شرکت معروف Rovio است که مجموعه بازی‌های محبوب و بسیار پرفروش پرندگان خشمگین یا Angry Birds را در جهان عرضه کرده و می‌کند. فردی که از سوی این شرکت می‌آید مسئول توسعه تجاری در منطقه خاورمیانه است.

همچنین ناشرانی چون THQ Nordic (عرضه کننده مجموعه بازی‌های Darksiders و بازی Red Faction)، شرکت Square Enix Europe (عرضه کننده مجموعه بازی‌های Conflict و Just Cause) و شرکت Deep Silver (عرضه کننده سری بازی‌های Dead Island، Homefront و This War of Mine: The Little Ones) به ایران خواهند آمد.

علاوه بر شرکت‌ها و ناشران بزرگ و نام‌آشنا، حضور ناشرانی مختص انتشار بازی‌های کوچک‌تر و موبایلی نیز در بین این شرکت‌ها قطعی شده است تا بازار موبایل و نوپای بازی‌سازی ایران در نظر گرفته شود.

براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است حدود ۳۰ ناشر یا خریدار بین‌المللی در این رویداد حضور داشته باشند که تاکنون حضور نیمی از این تعداد قطعی شده‌اند. لیست کامل این شرکت‌ها در صفحه‌ی tehrangamecon.com/attendees قابل مشاهده است.

نخستین نمایشگاه و همایش بین‌المللی TGC باهدف ایجاد اتصال صنعت بازی‌سازی کشور به بازار جهانی در دو روز ۱۵ و ۱۶ تیر ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار می‌شود و در حالی که هنوز مدت زیادی تا برگزاری رویداد باقی‌مانده، تمام ظرفیت غرفه‌های تجاری به اتمام رسیده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا