کامپیوتر خانگیگیم

اپیک گیمز بیش از 450 میلیون دلار از فروشگاه خود ضرر کرده است

فروشگاه اپیک گیمز که به سرعت میلیون‌ها کاربر را به خود جذب کرده، ظاهراً طی دو سال گذشته این شرکت را متحمل ضرر بزرگی کرده است.

فروشگاه اپیک گیمز در دسامبر 2018 راه‌اندازی شد و از آن زمان تاکنون با سرعت قابل توجه‌ای رشد و گسترش پیدا کرده است. اگرچه این پلتفرم هنوز تا رسیدن به رقیب خود یعنی استیم فاصله‌ی زیادی دارد، قراردادهای انحصاری و عناوین رایگان هفتگی آن به نقاط قوت آن تبدیل شده‌اند. این پلتفرم هم‌اکنون از بیش از 160 میلیون کاربر ثبت نام شده برخوردار است که 56 میلیون نفر از آن‌ها کاربران فعال ماهانه به شمار می‌روند. با این حال، ظاهراً هنوز برای اپیک گیمز سودآور ظاهر نشده است.

در پرونده‌ی جدیدی که اپیک گیمز تشکیل داده، ذکر شده است که فروشگاه این شرکت از زمان راه‌اندازی‌اش در دو سال و نیم قبل، بیش از 450 میلیون دلار ضرر به این شرکت وارد کرده است؛ 181 میلیون دلار در سال 2019 و 273 میلیون دلار در سال 2020 و برآوردها از ضرر وارده در سال 2021 تا به اینجا به 273 میلیون دلار می‌رسد. دلیل این ضررهای کلان، سرمایه‌گذاری‌های سنگین اپیک روی فروشگاه برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار است و اگرچه این شرکت تا آینده‌ی نزدیک همچنان ضرر خواهد دید، انتظار دارد که در سال 2023 به سود برسد.

در عین حال جزئیات دیگری از این پرونده به دست آمده است. 12 درصدی سهمی که اپیک گیمز از هر بازی روی فروشگاه دریافت می‌کند یکی از نکات برجسته خصوصاً برای توسعه‌دهندگان بازی‌ها بوده درحالی که در سایر پلتفرم‌های عمده‌ی حال حاضر صنعت بازی‌های ویدئویی، سهم 30 درصدی صاحب پلتفرم رایج است. ظاهراً همین سهم کمتر از درآمد برای تامین هزینه‌های عملیاتی فروشگاه کافی بوده است.

لازم به ذکر است که اپیک گیمز اخیراً رسماً اعلام کرده است که طی دو سال آینده بیشتر از هر زمان دیگری عناوین انحصاری روی فروشگاه خود ارائه خواهد داد که نشان از این دارد که این شرکت همچنان سرمایه‌گذاری‌های کلانی انجام می‌دهد تا از جذب کاربر به اندازه‌ی کافی اطمینان حاصل کند. باید منتظر ماند و دید که آینده برای فروشگاه اپیک گیمز چگونه رقم خواهد خورد.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن