ایکس باکسکسب و کار

فروش 155 هزار نسخه‌ای ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس در بریتانیا در روز اول

امتیاز دهی

طبق گزارشات، ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس رکورد فروش کنسول نسل قبلی مایکروسافت ایکس‌باکس وان در زمان عرضه در بریتانیا را شکسته است.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دوم ان ایکس‌باکس سریز اس شروعی قوی در سراسر جهان داشته‌اند. مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که سریز ایکس/سریز ایکس بزرگ‌ترین عرضه بین تمامی کنسول‌های ایکس‌باکس تاکنون را تجربه کرده و اکنون گزارش جدیدی از VGC جزئیاتی را از عملکرد این کنسول در بریتانیا ارائه می‌دهد.

به گفته‌ی ناشران مختلف، سریز ایکس و سریز اس در مجموع حدود 155 هزار نسخه در زمان عرضه در بریتانیا فروش داشته‌اند که این رکوردی بالاتر از ایکس‌باکس وان است که طی 48 ساعت اول عرضه، توانسته بود 150 هزار نسخه به فروش برساند. البته کنسول‌های نسل جدید مایکروسافت همچنان به عملکرد پلی‌استیشن 4 یا حتی پی‌اس‌پی نرسیده‌اند. پی‌اس 4 با فروش 250 هزار نسخه طی 48 ساعت، همچنان عنوان بهترین عرضه بین تمامی سخت‌افزارها در تاریخ بریتانیا را در اختیار دارد و پی‌اس‌پی نیز موفق به فروش 185 هزار نسخه شده بود.

جالب اینجا است که بین دو مدل کنسول نسل جدید مایکروسافت یعنی سریز ایکس و سریز اس، مدل گران‌تر یعنی سریز ایکس است که عمده‌ی رقم فروش را به خود اختصاص داده و به گزارش VGC، در واقع دو سوم فروش متعلق به این مدل است. به‌صورت جهانی، مایکروسافت پیش‌تر اظهار داشته که سریز اس «بیشترین درصد بازیکنان جدید بین تمامی کنسول‌های تاریخ ایکس‌باکس در زمان عرضه» را جذب کرده است.

مایکروسافت مدت‌ها است که آمار فروش کنسول‌های خود را به اشتراک نمی‌گذارد و اخیراً دوباره تاکید کرده است که همچنان آمار و ارقامی را ارائه نخواهد داد که علت اصلی آن، به دلیل رویکرد متفاوتی است که این شرکت در خصوص کسب و کار خود و برند ایکس‌باکس در پیش گرفته است. بنابراین به احتمال بسیار زیاد قرار نیست رقمی که VGC از فروش سریز ایکس/سریز اس گزارش کرده، تایید یا تکذیب شود.

ایکس‌باکس سریز ایکس و مدل دوم آن ایکس‌باکس سریز اس به ترتیب با قیمت 500 و 300 دلار هم‌اکنون در دسترس قرار دارند و از اینجا می‌توانید لاین‌آپ بازی‌های موجود در زمان عرضه‌ی آن‌ها را مشاهده کنید.

نظر شما درباره‌ی عملکرد ایکس‌باکس سریز ایکس چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن