موبایل

نسل بعدی گوشی‌های تاشدنی شیائومی و هواوی از فناوری UTG استفاده خواهند کرد

گزارش جدیدی در رابطه با نسل بعدی گوشی‌های تاشدنی هواوی و شیائومی منتشر شده است که نشان می‌دهد این نسل از گوشی‌ها قرار است از فناوری UTG در نمایشگرهای تاشدنی و نمایشگرهای اطراف گوشی استفاده کنند.

UTG یا همان فناوری شیشه فوق باریک، اولین بار در گوشی هوشمند گلکسی زد فلیپ سامسونگ استفاده شده است. گوشی هوشمند مذکور تنها گوشی هوشمند تاشدنی‌ست که از این فناوری بهره می‌برد.

پنلی که برای ساخت گوشی هوشمند گلکسی زد فلیپ توسط سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است، نسبت‌به پنلی که در گلکسی فولد دوام بیشتری داشته و از جنس یک پلیمر شیشه‌ای‌ست. حساب کاربری Digital Chat Station در شبکه اجتماعی ویبو این‌طور می‌گوید که حالا شیائومی و هواوی نیز قصد دارند از همین فناوری برای تولید گوشی‌های تاشدنی خود استفاده کنند.

استفاده از این فناوری برای نمایشگرهای اطراف گوشی نکته قابل توجهی‌ست که این حساب کاربری به آن اشاره کرده است. شیائومی یک نمونه اولیه با نام می میکس آلفا در لیست محصولات خود دارد که نمایشگر آن در اطراف گوشی نیز وجود دارد، پس به‌نظر می‌رسد شیائومی چنین طرحی را قابل اجرا می‌داند.

در یادداشت منتشر شده این موضوع مطرح شده است که طرح هواوی شبیه به گوشی شیائومی می میکس آلفا خواهد بود و حتی ممکن است نسخه نهایی و مصرفی این محصول باشد. در این یادداشت همچنین گفته شده است که در طرح مذکور هواوی قرار نیست از شیشه‌های جامدی که در نمونه‌های اولیه به‌کار رفته استفاده شود؛ درواقع به‌جای این مدل شیشه‌ها قرار است از شیشه UTG استفاده شود. اما باید به این نکته توجه داشت که شیشه‌های UTG نسبت به شیشه‌ها خمیده استاندارد مقاومت و دوام بیشتری ندارند، بنابراین منطقی به‌نظر می‌رسد که اگر طرح‌های مذکور قابلیت تاشدن ندارند، از شیشه محافظ گوریلاگلس استفاده شود.

0
منبع
gsmarena
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن