تکنولوژی

فیسبوک 23 میلیون دلار برای امنیت مارک زاکربرگ در سال 2020 هزینه کرده است

اسناد و مدارک حکایت از این دارند که فیسبوک مبلغ قابل توجهی را به حفاظت از مدیر عامل این شرکت یعنی مارک زاکربرگ اختصاص داده است.

پرونده‌ی جدیدی در «کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا» (Securities and Exchange Commission) نشان می‌دهد که فیسبوک در سال گذشته بیش از 23 میلیون دلار را برای امنیت مدیر عامل این شرکت یعنی مارک زاکربرگ صرف کرده است. طبق بیانیه‌ای از این شرکت در روز جمعه، طی بررسی‌های امنیتی سالانه‌ی خود «تهدیدهایی مشخص» نسبت به زاکربرگ را شناسایی کرده‌اند.

طی این بیانیه همچنین درباره‌ی نقش مارک زاکربرگ چنین گفته شده است:

نقش وی معادل کل فیسبوک است و در نتیجه نظرات منفی نسبت به شرکت ما مستقیماً به آقای زاکربرگ مرتبط است یا اغلب به او انتقال پیدا می‌کند.

بررسی سالانه‌ی برنامه‌های امنیتی فیسبوک از افزایش هزینه‌های حفاظت از مارک زاکربرگ و خانواده‌اش در سال 2020 حکایت دارد که عمدتاً به‌خاطر پروتکل‌های کرونا، افزایش پوشش امنیتی طی انتخابات 2020 ایالات متحده‌ی آمریکا و سایر دوره‌های زمانی با خطر امنیتی بیشتر و همچنین افزایش هزینه‌های پرسنل امنیتی است.

در بیانیه ذکر شده است که فیسبوک 23 میلیون دلار برای پرنسل امنیتی در محل‌های اقامت مارک زاکربرگ و برای سفرهای او و خانواده‌اش هزینه کرده است. زاکربرگ همچنین 10 میلیون دلار اضافی برای پرداخت‌ هزینه‌های پرسنل امنیتی و سایر موارد دریافت کرده است. هزینه‌ی پایه‌ی امنیت وی در سال گذشته به 13.4 میلیون دلار می‌رسید درحالی که سال قبل‌تر 10.4 میلیون دلار بود.

در بیانیه آمده است که این هزینه‌ها قطعاً الزامی هستند خصوصاً با توجه به تهدیدات چند وقت اخیر و این موضوع که مارک زاکربرگ تقاضا داشته است که سالانه تنها 1 میلیون دلار حقوق دریافت کند و هیچ‌گونه پاداش و مبلغ اضافی‌ای به آن تعلق نگردد.

علاوه بر این‌ها گفته شده است که فیسبوک در 26 می (5 خرداد) طرحی پیشنهادی را طی جلسه با سهام‌داران مطرح خواهد کرد مبنی بر اینکه مدیران غیرموظف نیز تحت پوشش امنیتی قرار بگیرند که به‌خاطر «پیگیری شدیدی که مدیران ما به‌خاطر فعالیت در هیئت مدیره‌ی ما با آن مواجه هستند»، ضروری به حساب می‌آید.

فیسبوک در ماه‌های ژانویه و فوریه هم تدابیری امنیتی برای برخی از مدیران غیرموظف به دلیل جو ملتهب آن دوره به‌خاطر انتخابات 2020 ایالات متحده‌ی آمریکا و حمله به ساختمان کنگره دیده بود.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن