مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به برگزاری دو مزایده موفقیت‌آمیز جهت واگذاری حق پخش انحصاری بازی‌های خارجی، از هدف‌گذاری برای سرعت بخشیدن به پخش بازی‌های مجاز در بازار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، حسن کریمی قدوسی تشریح کرد: هر ماه ۲۰ بازی به مزایده گذاشته می‌شود و ناشران می‌توانند با خرج کردن کوپن‌هایی که از حمایت بازی‌های ایرانی بدست می‌آورند در مزایده شرکت کنند.

وی به سرعت پایین انتشار بازی‌های مجاز در بازار اشاره کرد و افزود: تا روند مزایده بازی‌ها به اتمام برسد، بازی‌ها رده‌سنی بگیرند و در صورت لزوم بازی‌ها ویرایش شوند؛ زمان زیادی می‌گذرد. خوشبختانه براساس زمان‌بندی مشخص مزایده‌ها و بازی‌هایی که انتخاب می‌شوند، روند بررسی بازی‌ها و صدور مجوز نشر آن‌ها با سرعت بیش‌تری صورت می‌پذیرد و قصد داریم تا مدت زمان عرضه بازی‌های مجاز را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

 

بازار مجاز پاسخگوی نیاز مخاطب است

حسن کریمی قدوسی بازار مجاز بازی‌های رایانه‌ای را پاسخگوی نیاز مخاطبان دانست و گفت: از بین ۴۰ بازی رایانه‌های شخصی که در دو مزایده نخست شرکت داده شدند، تنها ۲ بازی مجوز انتشار نگرفته‌اند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای مجوز نگرفتن این ۲ بازی از سوی نظام رده‌بندی سنی بازی‌ها را بی‌دلیل ندانست و گفت: مطمئنا مخاطرات و آسیب‌های این ۲ بازی به‌اندازه‌ای بوده که برای مخاطبان مناسب نباشد.

کریمی قدوسی با اشاره به رسیدن به فصل تابستان و فراغت فرزندان گفت: مهم است که خانواده‌ها اهمیت رده‌بندی سنی بازی‌ها را درک کنند و نگذارند فرزندشان هر عنوانی را که می‌خواهد بازی کند. رده‌بندی سنی یک فرهنگ در تمام جوامع پیشرفته است و در وهله نخست بایستی خانواده‌ها نسبت به آن آگاه شده و از آن استفاده کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا