رویداد‌هاسازمان‌ها

آگاهی خانواده‌ها در حوزه بازی‌های رایانه‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد

امتیاز دهی

آگاهی خانواده‌ها در حوزه بازی‌های رایانه‌ای اهمیت ویژه‌ای دارد

 آذربایجان غربی و به‌خصوص شهر ارومیه با عنایت ویژه مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، تبدیل به پاک‌ترین و سالم‌ترین استان از نظر بازار بازی‌های رایانه‌ای شده است. مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای طی مراسمی از عملکرد ایشان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر کریمی به عنوان مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی، به همکاری با ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز شتافت و طی یک برنامه مشخص این استان را به طور کامل از بازی‌های غیرمجاز پاک‌سازی کرده است.

حسن کریمی قدوسی با تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام و المسلمین کریمی گفت: ای‌کاش این اهتمام در تمامی استان‌های کشور وجود داشته باشد و باید عملکرد آذربایجان غربی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای به عنوان نمونه‌ای موفق در کشور بسط داده شود.

وی افزود: ادارات ارشاد در شهرستان‌ها در واقع متولی فرهنگ در آن شهر هستند و پای کار آمدن آن‌ها در این حوزه، کمک بسیار خوبی خواهد بود.

کریمی قدوسی به عدم وجود یک مرکز حقوقی در شهرستان‌ها به عنوان نماینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: بایستی با کمک ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهرستان‌ها، ظرفیت‌های بازی‌سازی در کل کشور را سنجیده و با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی، برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم تا به تولید ملی کمک شود.

حجت‎‌الاسلام کریمی، استان آذربایجان غربی را در برابر تهاجم فرهنگی و کالاهای قاچاق فرهنگی آسیب‌پذیر خواند و گفت: طی جلسه‌ای خصوصی که با حجت الاسلام والمسلمین قریشی، نماینده ولی فقیه استان داشتیم، ایشان ورود جدی به مسئله کردند و همین باعث شد تا تمام مدیران فرهنگی استان پیگیر شوند.

وی افزود: با کمک تمامی نهادها و واحدهای مربوطه، طی عملیاتی در سطح کل شهر ارومیه، تمامی توزیع‌کنندگان بازی‌های رایانه‌ای مورد بازرسی قرار گرفته و بازی‌های غیرمجاز آن‌ها جمع‌آوری شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی افزود: علاوه بر مدیران فرهنگی و مسئولان آموزش و پرورش، جلسات متعددی با دادستانی و قضات دادگستری داشتیم و حالا دو شعبه ویژه جرایم رایانه‌ای در استان داریم.

وی به فضای نمایشگاهی اختصاصی در شهرستان و آمادگی برای برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و افزود: اداره ارشاد استان فضایی اختصاصی و بسیار مناسب جهت برگزاری نمایشگاه دارد و در صورت حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از نظر تجهیزاتی می‌توان نمایشگاهی اختصاصی برای استان داشت.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای قول حمایت کامل تجهیزاتی و کمک به برگزاری نمایشگاه را داد و قرار شد تا پس از بررسی‌های اولیه، نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای مختص استان آذربایجان غربی با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در فصل تابستان برگزار شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن