مسیر زائرین اربعین در عراق تحت پوشش wifi رایگان قرار گرفت

اپراتور اول، مسیر زائرین اربعین در کشور عراق را تحت پوشش wifi رایگان قرار داد.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، این اپراتور برای اولین بار، امسال علاوه بر سرویس رومینگ بین الملل در کشور عراق، ۹ محل پرترافیک نجف، کربلا و مسیر بین آنها را تحت پوشش رایگان wifi قرار داده است.

بر اساس این گزارش، نقاط تحت پوشش wifi همراه اول در کشور عراق، صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در حرم مطهر امیرالمؤمنین علی (ع)، خباطه در ۵۰۰ متری صحن حضرت فاطمه (س)، ۵ عمود مسیر نجف به کربلا، صحن عقیله مجاور حرم مطهر سیدالشهداء(ع) و بین الحرمین عنوان شده است.

زائرین همراه اولی در کشور عراق، برای استفاده از شبکه wifi رایگان لازم است فقط گوشی حاوی سیم کارت همراه اول را روشن کرده و سپس wifi گوشی خود را فعال کنند. پس از فعال شدن wifi، استفاده رایگان از «وب سایت همراه اول»، نرم افزارهای پیام رسان «ساینا»، «بیسفون» و «تلگرام» و شبکه اجتماعی اشتراک عکس و ویدئو «اینستاگرام» امکانپذیر است.

زائرین حرم حسینی در صورتی که قصد مکالمه رایگان صوتی از طریق شبکه Wifi داشته باشند، می توانند با استفاده از نرم افزار ساینا با دیگر مشترکینی که این نرم افزار را نصب کرده باشند، بصورت رایگان تماس بگیرند.

همچنین این افراد می توانند با داشتن اعتبار ریالی در نرم افزار ساینا، با کلیه خطوط ثابت و تلفن همراه تماس صوتی برقرار کنند.

همچنین برای استفاده از مکالمه، پیامک و اینترنت همراه ارزان قیمت سیم کارت های همراه اول در کشور عراق از طریق رومینگ بین الملل، تعرفه ویژه ای در نظر گرفته شده است که به زودی اعلام می شود.

 

این گزارش می افزاید: جهت رفاه حال زائرین، همراه اول سرشماره ۸۹۴۱ را در نظر گرفته که برای این افراد پس از ثبت نام، پیام های ضروری در خصوص اربعین، رومینگ و وای فای رایگان ارسال می شود.

طبق این گزارش، برای ارائه خدمات ارتباطی هر چه بهتر به زائرین اربعین حسینی، همراه اول در گذرگاه های مرزی شلمچه، چذابه و مهران، ظرفیت آنتن های BTS خود را نسبت به اربعین سال گذشته به بیش از ۲ برابر افزایش داده و نیز قرار است در این گذرگاه ها، کارشناسانی زائرین را برای استفاده صحیح از خدمات ارتباطی در نظر گرفته شده راهنمایی کنند.

همچنین همراه اول در نظر دارد، با هدف دعوت عزاداران اربعین حسینی به ارسال آثار فیلم و عکس خود به منظور ثبت لحظه های پرشور مراسم عزاداری، یک دوره مسابقه عکاسی در اینستاگرام برگزار کند. علاقه مندان همراه اولی می توانند عکس ها و فیلم های ۱۵ ثانیه ای مرتبط با اربعین را با «# همراه _ نینوا» در اینستاگرام بارگذاری کنند که پس از انتخاب آثار برتر، جوایز نفیسی به برندگان اهداء خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا