معاون وزیر ارتباطات: اصفهان باید بسرعت تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرد

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: درصددیم تا در سریعترین زمان ممکن، تمام مناطق کلانشهر اصفهان تحت پوشش فیبر نوری قرار بگیرد.

به گزارش ایرنا، امیر محمدزاده لاجوردی روز جمعه در دیدار با استاندار اصفهان و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری افزود: رئیس جمهور شهید، یک روز قبل از شهادتش در جلسه شورای عالی فضای مجازی، پیگیر اجرای طرح فیبرنوری در کشور بود از این رو با جدیت بیشتری پیگیر این کار هستیم تا در مدار خدمت‌رسانی به مردم قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: هدف این است که از ایجاد انحصار در اپراتورها جلوگیری کنیم و در مسیر رقابت، خدمت‌رسانی بهتری به مردم انجام شود.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیان کرد: در انتخاب اپراتورها، شاخص‌هایی را مد نظر داریم تا طرح‌ها با شتاب بیشتری انجام شود و قیمت تمام شده برای مردم نیز مناسب‌تر باشد.

محمدزاده لاجوردی گفت: زیرساخت توسعه شهر هوشمند، با اجرای این طرح ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: تسریع در اجرای پوشش فیبر نوری از هزینه‌ها خواهد کاست و در پرتو آن زیرساخت‌های توسعه محور نیز ایجاد خواهد شد.

ضرورت پوشش مخابراتی در نقاط کور جاده‌ای اصفهان

استاندار اصفهان نیز در این دیدار گفت: بایستی به توافقی برسیم تا در قالب آن منفعت عمومی مد نظر قرار بگیرد.

سیدرضا مرتضوی افزود: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با شهرداری اصفهان مذاکره خواهد کرد تا با تسهیلگری، مسیر پوشش فیبر نوری در کلانشهر اصفهان هموار شود.

وی در باره نقاط کور جاده‌ای استان نیز گفت: پوشش مخابرات در سراسر استان بسیار مهم است و درصددیم با مساعدت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این خواسته مردم محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: در این مناطق اگر تصادف یا سانحه‌ای رخ دهد مردم برای درخواست نیروی امدادی با مشکل مواجه می‌شوند از این رو رفع این چالش‌ها برای مدیریت استان ضروریست.

مرتضوی اظهار داشت: می‌توان از انرژی خورشیدی در این نقاط استفاده کرد تا با نگاهی ملی، این چالش برطرف شود.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، فهرست نقاط کور جاده‌ای استان با اولویت مسیرهای مهم در اختیار معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، فیبر نوری منازل و کسب و کارها یکی از مهمترین طرح‌های دولت سیزدهم است که زیرساخت ارتباطی و پهنای باند مورد نیاز را برای سال‌های متمادی فراهم می‌کند.

طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است تا پایان سال ۱۴۰۳ حدود ۲۰ میلیون خانوار در کشور زیر پوشش طرح فیبر نوری قرار بگیرند.

استان اصفهان ۱۱۴ شهر و بیش از چهار میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا