ایکس باکس

شایعه: مدل دیگر ایکس‌باکس سریز ایکس با نام لاکهارت در ماه آگوست معرفی می‌شود

مدل لاکهارت کنسول نسل جدید مایکروسافت ایکس‌باکس سریز ایکس که مدتی است شایعات و زمزمه‌هایی درباره‌اش می‌شنویم، ظاهراً به‌زودی معرفی خواهد شد.

همان‌طور که گفته شد، مدتی است شایعاتی راجع به مدل دومی از ایکس‌باکس سریز ایکس با نام لاکهارت (Lockhart) یا ایکس‌باکس سریز اس شاهد هستیم. گفته می‌شود که این مدل از سخت‌افزار ضعیف‌تری نسبت به سریز ایکس و به دنبال آن قیمت پایین‌تری بهره می‌برد ولی همچنان تمامی عناوین سریز ایکس را هرچند با رزولوشن و نرخ فریم متفاوت به اجرا در می‌آورد.

طبق گزارش جدیدی از سایت معتبر یوروگیمر، مایکروسافت در ماه آگوست از ایکس‌باکس لاکهارت رونمایی خواهد کرد. در حال حاضر می‌دانیم که نمایشی برای ماه ژوئیه برنامه‌ریزی شده است ولی اگر این گزارش صحت داشته باشد، پس از اینکه در آن رویداد به عناوین نسل بعد و قابلیت‌های سریز ایکس پرداخته شد، در ماه آگوست نوبت به لاکهارت خواهد رسید.

پیش از این نیز شایعه‌ای منتشر شده بود مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد رونمایی از لاکهارت در ماه اوایل ماه ژوئن را داشت اما نهایتاً این امر را به ماه آگوست موکول کرد که با گزارش جدید سازگار است. باید منتظر ماند و دید که آیا این مدل ارزان‌تر و ضعیف‌تر صحت دارد یا خیر. در حال حاضر قیمت خود ایکس‌باکس سریز ایکس یا پلی‌استیشن 5 مشخص نیست ولی با توجه به قیمت بالای احتمالی آن‌ها، دور از انتظار نیست که مدل جایگزینی از آن‌ها نیز برای دسترسی به مشتریان بیشتر عرضه شود.

ایکس‌باکس سریز ایکس به همراه رقیب خود پلی‌استیشن 5 در تعطیلات 2020 روانه‌ی بازار می‌شوند و تا به اینجای کار قرار نیست که تاخیر در عرضه ییا کمبود واحدها در برخی مناطق را به‌خاطر پاندمی کرونا متحمل شوند اگرچه با این حال، امکان به تعویق افتادن برخی از عناوین آن‌ها وجود دارد. به گفته‌ی مایکروسافت، سریز ایکس بیشتر از هر کنسول دیگری انتخاب، ارزش و تنوع ارائه خواهد داد. همچنین «فیل اسپسنر» (Phil Spencer) اخیراً از اطمینان خود به لاین‌آپ و قابلیت‌های این کنسول علی‌رغم نمایش و مانورهای سونی گفته و ضمناً به‌تازگی لیست اولین عناوین بهینه‌شده برای این کنسول به انتشار رسیده است که می‌توان گفت عناوین جذابی در آن گنجانده شده است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن