ایکس باکس

ممکن است مایکروسافت استودیوهای بیشتری را خریداری کند

به گفته‌ی «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) مایکروسافت همچنان نسبت به خریداری استودیوهای جدید علاقه‌مند است و فرصت‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

به گزارش Gamesindustry.biz، مدیر ایکس‌باکس یعنی فیل اسپنسر اظهار داشته که هنوز کار مایکروسافت با خریداری استودیوهای بیشتر به پایان نرسیده است.

ما همیشه با همه مشغول بحث و مذاکره هستیم. اما باید فرصت مناسبش پیش بیاید.

وی همچنین گفته است که تیم ایکس‌باکس از «ساتیا نادلا» (Satya Nadella)، مدیر عامل مایکروسافت به همراه مدیر ارشد مالی یعنی «ایمی هود» (Amy Hood) پشتیبانی کامل می‌کند.

و به کل نشانه‌ای نیست از اینکه باید آرام حرکت کنیم، بلکه باید با سرعتی پیش برویم که می‌توانیم به‌عنوان یک تیم مدیریت آن را حفظ کنیم.

اگرچه اسپنسر شفاف‌سازی کرده که خریداری استودیوهای بیشتر توسط مایکروسافت همچنان ادامه‌دار است، همچنین تاکید کرده که طی چند سال اخیر بر روی این متمرکز بوده‌اند که استودیوهایی نظیر «دابل فاین» (Double Fine)، «ابسیدین» (Obsidian) و «نینجا تئوری» (Ninja Theory) را به بهترین شکل ممکن ترکیب کند.

ما طی مدت زمان کوتاهی چند استودیوی جدید را خریداری کردیم و می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که این استودیوها به شیوه‌ی درستی متحد و تبدیل به یک مجموعه می‌شوند. وقتی من و مت داشتیم صحبت می‌کردیم، می‌خواستیم مطمئن شویم که استودیوهایی که اضافه می‌شوند را به‌عنوان یک عضو کامل از مجموعه در نظر بگیریم. که همه‌ی آن‌ها مورد پشتیبانی قرار بگیرند.

این درحالی است که اوایل همین هفته گزارشاتی منتشر شد مبنی بر اینکه مایکروسافت قصد خریداری بخش گیمینگ شرکت برادران وارنر که به‌تازگی با قیمت 4 میلیارد دلار به فروش گذاشته است را دارد. این شرکت استودیوهایی نظیر «راک‌استدی» (Rocksteady)، «ندرریلم» (NeherRealm) و WB Montreal و آی‌پی‌های متعددی نظیر بتمن، هری پاتر، ارباب حلقه‌ها و مورتال کامبت را تحت مالکیت دارد که خریداری آن توسط مایکروسافت حرکت بزرگی به حساب می‌آید.

اگرچه بیش از یک سال از آخرین باری که مایکروسافت استودیوی جدیدی را خریداری کرده است می‌گذرد، اینکه همچنان از این امر استقبال می‌کنند نشان از تعهد آن‌ها برای ارائه‌ی بهترین و بیشترین محتوای ممکن برای ایکس‌باکس سریز ایکس دارد.

ایکس‌باکس سریز ایکس به همراه رقیب خود پلی‌استیشن 5 در تعطیلات 2020 روانه‌ی بازار می‌شوند و تا به اینجای کار قرار نیست که تاخیر در عرضه یا کمبود واحدها در برخی مناطق را به‌خاطر پاندمی کرونا متحمل شوند اگرچه با این حال، امکان به تعویق افتادن برخی از عناوین آن‌ها وجود دارد. به گفته‌ی مایکروسافت، سریز ایکس بیشتر از هر کنسول دیگری انتخاب، ارزش و تنوع ارائه خواهد داد. همچنین «فیل اسپسنر» (Phil Spencer) اخیراً از اطمینان خود به لاین‌آپ و قابلیت‌های این کنسول علی‌رغم نمایش و مانورهای سونی گفته و ضمناً به‌تازگی لیست اولین عناوین بهینه‌شده برای این کنسول به انتشار رسیده است که می‌توان گفت عناوین جذابی در آن گنجانده شده است.

نظر شما راجع به خریداری استودیوهای بیشتر توسط مایکروسافت چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن