نخستین کنگره موبایل ایران در مجموعه ایران‌ مال افتتاح شد

نخستین کنگره موبایل ایران در مجموعه ایران‌ مال افتتاح شد

نخستین کنگره موبایل ایران روز سه‌شنبه ۲ اسفندماه ۱۴۰۱ در محل برگزاری نمایشگاه‌های مجموعه ایران مال افتتاح شد‌. مراسم افتتاحیه با مجری‌گری آرش سروری راهبر رویداد و سخنرانی نماینده برگزارکننده این رویداد مهدی عبقری‌ دبیر انجمن واردکنندگان موبایل آغاز شد.

به گزارش زیمانیوز، کنگره موبایل ایران در مجموعه ایران مال افتتاح شد. عبقری دبیر انجمن واردکنندگان موبایل و نماینده برگزارکننده این رویداد با ابراز امیدواری در زمینه دسترسی به اهداف کنگره در ۴ روز برگزاری این رویداد اشاره کرد: در شرایط تحریم‌های ظالمانه واردکنندگان تلفن همراه زحمات زیادی را متحمل شدند تا قادر باشند به بهترین شکل و با کمترین مشکلات کالا را به دست مصرف‌کنندگان برسانند.

نخستین کنگره موبایل ایران در مجموعه ایران‌ مال افتتاح شد

محمدرضا عالیان دبیر کنگره موبایل سخنران بعدی این مراسم بود. عالیان با ابراز قدردانی از تمامی ذی‌نفعان دولتی و خصوصی اکوسیستم گفت: طبیعی است که با توجه به شرایط خاص و پیچیده برگزاری قطعا کاستی‌هایی موجود باشد اما این رویداد قدم‌های اول فرزندی نوپا است که در آینده بسیار مفیدتر و با صلابت‌تر خواهد بود.

سعید رسول اف رئیس شورای سیاست‌گذاری رویداد زیست بوم کنگره موبایل به عنوان دیگر سخنران این مراسم تشکیل این شورا و بخش زیست‌بوم را در راستای ایجاد فضای هم‌افزایی کل زنجیره ارزش اکوسیستم در تمامی بخش‌ها دانست و گفت: پس از هم‌اندیشی در نهایت ۱۱ محور انتخاب شد که در قالب ۱۱ پنل تخصصی از امروز به مدت چهار روز طی ساعات ۱۴ تا ۱۸ به صورت پنل‌هایی با موضوعات متفاوت روز برگزار خواهد شد.

مهندس شکراللهی مدیر کل دفتر تخصصی موبایل و لوازم خانگی وزارت صمت در ادامه این مراسم به ویژگی امیدبخش‌بودن این کنگره در شرایط خاص کشور اشاره کرد. او با اشاره به سفر خود در کنار وزیر صنعت به کشور چین اظهار کرد: اولویت اصلی ما در این دیدارها حوزه موبایل، اکوسیستم موبایل و به شکل ویژه بحث سیستم عامل بود و در این زمینه پروژه‌های پراهمیتی تعریف شده است.
شکراللهی افزود: در وزارت صمت با همفکری به مدل‌های بهنیه همکاری با انجمن واردکنندگان و تولیدکنندگان در زمینه‌هایی چون گرید‌بندی و تامین ارز رسیده‌ایم و امیدواریم همکاری‌ها به بهترین شکل ادامه یابد.

دکتر مجتبی توانگر رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم حضور داشت و در بیانات خود به انقلاب‌های صنعتی جهان اشاره کرد. او موضوع انتخابی برای برگزاری رویداد کنگره موبایل را هوشمندانه ارزیابی کرد و به نقش اکوسیستم موبایل در تحولات انقلابی آینده حوزه فناوری اشاره داشت.

علیرضا کشاورز دبیر سازمان نصر تهران به عنوان دیگر سخنران مراسم افتتاحیه کنگره موبایل به هم‌سویی تشکل‌های گوناگون اکوسیستم موبایل اشاره کرد و از ثمربخش‌بودن سیاست‌ درهای باز در حوزه نظام صنفی ابراز خوشنودی کرد.

دکتر میثم عابدی معاون نوآوری وزارت ارتباطات آخرین سخنران مراسم افتتاحیه بود. عابدی پیشنهاد داد با توجه به سیاست‌های مشترک وزارت ارتباطات و وزارت صمت در زمینه بومی‌سازی تولید موبایل در این رویداد جلساتی برای هم‌فکری و رایزنی بیشتر برگزار شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا