ایکس باکسپی اس 4کامپیوتر خانگیگیم

از نقشه و سایر جزئیات بازی Resident Evil Village رونمایی شد

به ‌تازگی به جزئیات قابل توجهی از بازی Resident Evil Village نظیر نقشه و اطلاعاتی از یکی از شخصیت‌های کلیدی آن دست پیدا کرده‌ایم.

بازی Resident Evil Village داستان «اتان پیچ» (Ethan Page) را روایت می‌کند که به روستایی می‌رود و با «لیدی دیمیترسکو» (Lady Dimitrescu) و دخترانش که موجوداتی شبیه گرگینه هستند مواجه می‌شود. با این وجود، به نظر می‌رسد که فردی به نام «مادر میراندا» (Mother Miranda) در مرکز همه‌ی آن‌ها قرار خواهد داشت و به لطف IGN مادر میراندا را به همراه نقشه‌ی این عنوان مشاهده کرده‌ایم.

در نقشه مکان‌های کلیدی بازی Resident Evil Village نظیر Castle Dimitrescu به همراه یک کارخانه، آسیاب‌های بادی و دریاچه‌ی پشت سد (که ظاهراً هیولایی در آنجا مخفی است) را مشاهده می‌کنیم. در این زمینه می‌توان این بازی را با Resident Evil 4 مقایسه کرد و کارگردان «موریماسا ساتو» (Morimasa Sato) نیز ظاهراً همان نوع تنوع را در نظر دارد.

وقتی کلمه‌ی «روستا» را می‌شنوید، شاید خانه‌هایی قدیمی و عجیب و غریب را تصور کنید اما این برای ساختن یک بازی ویدئویی کافی نیست. به عقیده‌ی من، خصوصاً در یک بازی ترسناک مهم است که در راه تجارب جدیدی را برای بازیکن فراهم آورد. مهم است که درون روستا سورپرایزهای جدیدی را جلوی پای بازیکن گذاشت.

IGN پرتره‌ای را از مادر میراندا به اشتراک گذاشته است. به‌جز اینکه وی در روستا نوعی جایگاه خدایی دارد، ساتو جزئیات بیشتری را آشکار نکرده است.

به عقیده‌ی من بهتر است که خود بازیکنان با تجربه‌ی بازی به شناخت مادر میراندا برسند. ولی این را می‌گویم: مادر میراندا و جنبه‌ی درونی آن عوامل به شدت مهمی در بازی هستند.

کارگردان هنری «تومونوری تاکانو» (Tomonori Takano) در خصوص طراحی مادر میراندا در بازی Resident Evil Village چنین توضیح داده است:

ماسک او نمایان‌گر منقار کلاغ است. کلاغ‌ها به‌عنوان نمادی از وحشت یکی از مضامین Village در کل بازی به حساب می‌آیند و در بازی حضور پیدا می‌کنند. از آنجا که مادر میراندا نقشی نمادین در روستا دارد، ما همین مضمون طراحی را برای او به کار گرفته‌ایم.

علاوه بر این‌ها مشخص شده است که اتان پیچ به دنبال نجات دختر خود است که احتمالاً کریس او را دزدیده است. کارگردان بازی Resident Evil Village به دنبال این است که این بار بیشتر جنبه‌ی درونی اتان را به نمایش بگذارد و در تصویر جدیدی که به اشتراک گذاشته شده، اولین جزئیات از صورت وی را شاهد هستیم. کارگردان هنری تاکانو در این باره چنین گفته است:

اتان شخصیتی بدون چهره است که طراحی وی را بسیار دشوار می‌سازد.

این کار را بسیار سخت می‌کند ولی حتی در زاویه‌ی اول‌شخص لحظه‌هایی وجود دارد که لباس او را می‌بینید. ما همچنین در میان‌پرده‌ها خود را به چالش کشیده‌ایم و امیدواریم مشتاق آن باشید.

بازی Resident Evil Village در 7 می 2021 (17 اردیبهشت 1400) برای پی‌سی، پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سریز ایکس/سریز اس عرضه خواهد شد. همچنین دموی دوم آن در بهار جاری به انتشار می‌رسد. علاوه بر این، عنوانی چندنفره با نام Resident Evil Re:Verse به‌صورت رایگان در کنار این عنوان در قالب یک بسته روانه‌ی بازار خواهد شد که مشابه Resident Evil: Resistance برای نسخه‌ی بازسازی شده‌ی Resident Evil 3 است و به نوعی نقش بخش آنلاین Village را ایفا می‌کند. نهایتاً هدف کپ‌کام این است که Resident Evil Village را به موفق‌ترین نسخه‌ی این فرانچایز به شدت محبوب تبدیل کند که هدف بلندپروازانه‌ای است اما آنچنان دور از انتظار نیست.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن