نرم افزار

احتمال نمایش دلیل تماس‌های کاری در اپلیکیشن تماس گوگل

خبرهای جدیدی به‌گوش می‌رسند که شرکت گوگل قصد دارد قابلیت جدیدی به اپلیکیشن تماس خود اضافه کند تا کاربران بتوانند دلیل تماس‌های کاری که برقرار می‌شود را ببینند.

شرکت گوگل در کشور برزیل، یک فاز آزمایشی را برای اپلیکیشن Phone درنظر گرفته که از آن با نام Veridied Calls یاد می‌شود. اگر این قابلیت جدید به‌صورت رسمی فعال شود، تماس‌هایی که از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف با کاربران برقرار خواهند شد، دارای رابط کاربری جدیدی خواهند بود. این قابلیت به‌گونه‌ای خواهد بود که کاربر می‎تواند لوگو، نام و دلیل تماس یک شرکت را در هنگام برقراری تماس ببیند.

بعد از اینکه خبرهای مربوط به این قابلیت جدید در رسانه‌های مربوطه منتشر شد، گوگل بلافاصله توسعه و طراحی چنین ویژگی را تأیید کرد. از جمله زمینه‌های موفقیت این ویژگی، همکاری کسب‌وکارها با گوگل است. درواقع برای تحقق این مهم، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف باید شماره تلفن سازمان، شماره تلفن مخاطب و همچنین دلیل برقراری تماس مذکور را به گوگل اعلام کنند. این اطلاعات باید به اپلیکیشن Phone ارسال شود. درصورت هماهنگی اطلاعاتی که آن سازمان به گوگل ارائه کرده است با اطلاعاتی که هنگام تماس ارسال می‌شود، برچسبی با عنوان Verified Call به تماس برقرار شده الصاق خواهد شد.

اگر این قابلیت به‌صورت فراگیر فعال شود، می‌تواند امکانات خوبی را در اختیار کاربران قرار دهد. با وجود این ویژگی جدید، کاربران می‌توانند کسب‌وکار تماس گیرنده را شناسایی کنند و ارزش پاسخ دادن به آن تماس نیز تاحد زیادی مشخص خواهد شد. توسط این قابلیت حتی می‌توان از تماس‌های تبلیغاتی مزاحم و وقت‌گیر نیز دوری کرد.

گوگل اعلام کرده است که این قابلیت به‌طور پیش‌فرض فعال در اپلیکیشن تماس وجود خواهد داشت. این قابلیت نیز مانند دیگر قابلیت‌های جدید قطعا دارای نقاط ضعفی خواهد بود برای مثال اگر کسب‌وکاری اطلاعات خود را در اختیار گوگل قرار ندهد، درهنگام تماس هیچ‌گونه برچسبی نمایان نمی‌شود، در این‌صورت تشخیص تماس‌های مهم از تماس‌ها مزاحم امکان‌پذیر نیست.

به‌علاوه گوگل مدعی شده است که این قابلیت جدید فقط در اپلیکیشن اختصاصی عرضه خواهد شد وقرار نیست برای تمام گوشی‌های اندرویدی فعال شود. همچنین کاربر برای اینکه بتواند از این ویژگی استفاده‌ بهینه داشته باشد، باید شماره‌ تماس خود را در حساب کاربری گوگل وارد کند. گوگل مدعی شده که شماره تماس و دلیل تماس، چند دقیقه پس از تأیید، از سرویس حذف خواهد شد.

0
منبع
theverge
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن