تکنولوژیسخت افزار

هدست واقعیت ترکیبی اپل وزنی نصف سایر هدست‌ها خواهد داشت

هگزارش جدیدی منتشر شده است که حکایت از این دارد که هدست واقعیت ترکیبی اپل دارای وزنی نصف وزن سایر هدست‌های موجود در بازار خواهد بود.

با توجه به شایعات و گزارشات طی چند وقت اخیر، اپل روی یک هدست واقعیت ترکیبی کار می‌کند که واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را با یکدیگر ترکیب می‌کند و حال «مینگ-چی کوئو» (Ming-Chi Kuo)، تحیل‌گر معتبر اظهار داشته است که این شرکت به دنبال این است تا این هدست مزیتی کلیدی نسبت به سایر هدست‌ها داشته باشد.

به گفته‌ی کوئو، اپل وزن کلی 150 گرم را برای هدست خود در نظر دارد که بسیار پایین‌تر از وزن سایر هدست‌های موجود در بازار است. سایر هدست‌ها وزنی تا 300 گرم و حتی بیشتر دارند که تجربه‌ی بازی را دشوار می‌سازد و هدست واقعیت ترکیبی اپل اگر چنین وزنی داشته باشد، بی‌شک تجربه‌ی بازی برای مدتی طولانی را آسان‌تر می‌سازد که برگ برنده‌ای برای یک هدست محسوب می‌شود.

اپل از چندین روش به دنبال دست یافتن به چنین وزنی برای هدست خود است؛ اول از همه از طریق استفاده از پارچه‌ی سبک در طراحی و پس از آن به گفته‌ی کوئو، با استفاده از لنزهای پلاستیکی به‌جای لنزهای شیشه‌ای که نازک‌تر و سبک‌تر ساخته می‌شوند.

به‌طور دقیق‌تر، کوئو مدعی شده است که در هدست واقعیت ترکیبی اپل لنزهای فرنل با فاصله‌ی کانونی فوق‌العاده کوتاه و میدان دید بهبودیافته به کار برده خواهد شد. اگرچه این لنزها بدون کم و کاست هم نیستند و یکی از مشکلات احتمالی آن‌ها این است که احتمال دارد روشنایی کمتری داشته باشند اما اپل در تلاش است تا با استفاده از نمایشگرهای میکرو ال‌ای‌دی، کیفیت بصری را افزایش دهد. در گزارشات پیشین آمده بود که هدست اپل از نمایشگر 8K برای هر چشم برخوردار خواهد بود و به نظر می‌رسد که اپل به دنبال این است که به کیفیت فوق‌العاده بالا دست پیدا کند بدون اینکه از راحتی کاربران بگذرد.

اگر اپل بتواند ایده‌های خود را محقق کند، هدست آن به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های موجود در بازار تبدیل خواهد شد. در گذشته شنیده‌ایم که این شرکت قیمت 1000 تا 3000 دلاری را برای هدست خود در نظر دارد و درحالی که این تهیه‌ی آن برای عموم مردم را دشوارتر می‌سازد، ظاهراً اپل با توجه به کیفیت بالا و وزن پایینی که به دنبالشان است اهداف بلندپروازانه‌ای دارد.

کوئو معتقد است که هدست واقعیت ترکیبی اپل در سال 2022 روانه‌ی بازار خواهد شد اگرچه ممکن است به‌خاطر مشکلاتی در زمینه‌ی تامین موجودی به اندازه‌ی کافی، با تاخیر مواجه شود.

نظر شما راجع به شایعات اخیر درباره‌ی هدست واقعیت ترکیبی اپل چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن