اخبار

هشدار سازمان ملل درباره سواستفاده از اپلیکیشن‌های ردیابی کرونا

انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد هشدار داد که شرکت‌های فناوری و دولت‌ها نباید از اپلیکیشن‌های ردیابی کرونا برای دسترسی به داده‌های خصوصی کاربران سوءاستفاده کنند.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، چنگتای ماسانگو مدیر امور فناوری و برنامه‌ریزی این انجمن هشدار داده که نباید برنامه‌های ردیابی کرونا موجب نقض حریم شخصی مردم و دسترسی به داده‌های تماس آنها و نیز موقعیت مکانی اشخاص شود. وی اضافه کرده است که حریم شخصی یکی از جنبه‌های مهم سیاستگذاری در زمان طراحی برنامه‌های ردیابی کرونا است و باید تضمین شود که این برنامه‌ها تنها برای اهداف از قبل مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند. مدیر امور فناوری انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد در نشست «گفتگوی دیجیتال» در این باره گفت: من فقط یک کلمه می‌گویم «حریم شخصی». ما باید مطمئن باشیم که این اپلیکیشن‌ها برای کنترل مکالمات افراد، اشخاصی که با آنها تماس گرفته شده و غیره توسط دولت‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. در ماه‌های اخیر گزارش‌های متنوعی در مورد سوءاستفاده دولت‌های کشورهایی مانند سنگاپور، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا و غیره و شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل از برنامه‌های ردیابی کرونا برای سرقت اطلاعات شخصی مردم منتشر شده است.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از آسین ایج، چنگتای ماسانگو مدیر امور فناوری و برنامه‌ریزی این انجمن هشدار داده که نباید برنامه‌های ردیابی کرونا موجب نقض حریم شخصی مردم و دسترسی به داده‌های تماس آنها و نیز موقعیت مکانی اشخاص شود.

وی اضافه کرده است که حریم شخصی یکی از جنبه‌های مهم سیاستگذاری در زمان طراحی برنامه‌های ردیابی کرونا است و باید تضمین شود که این برنامه‌ها تنها برای اهداف از قبل مشخص شده مورد استفاده قرار بگیرند.

مدیر امور فناوری انجمن مدیریت اینترنت وابسته به سازمان ملل متحد در نشست «گفتگوی دیجیتال» در این باره گفت: من فقط یک کلمه می‌گویم «حریم شخصی». ما باید مطمئن باشیم که این اپلیکیشن‌ها برای کنترل مکالمات افراد، اشخاصی که با آنها تماس گرفته شده و غیره توسط دولت‌ها و شرکت‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

در ماه‌های اخیر گزارش‌های متنوعی در مورد سوءاستفاده دولت‌های کشورهایی مانند سنگاپور، انگلیس، آلمان، فرانسه، آمریکا و غیره و شرکت‌هایی مانند اپل و گوگل از برنامه‌های ردیابی کرونا برای سرقت اطلاعات شخصی مردم منتشر شده است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن