شرکت ها

همه فروشگاه‌های حضوری مایکروسافت تعطیل خواهند شد

به‌تازگی بیانیه‌ای از سوی مایکروسافت منتشر شده است که انتشار آن کمی غیرمنتظره بود. در این بیانیه ذکر شده که شرکت مایکروسافت قصد دارد تمامی فروشگاه‌های حضوری خود را در آمریکا و کشورهای دیگر تعطیل کند.

این‌طور که به‌نظر می‌رسد، مایکروسافت قصد دارد تا به‌طور رسمی از خرده‌فروشی کناره‌گیری کند. این شرکت به‌تازگی در بیانیه‌ای مطبوعاتی این تصمیم خود را علنی کرده است. البته مایکروسافت قصد دارد تا چهار فروشگاه حضوری خود را همچنان فعال نگه دارد. این فروشگاه‌ها با اصلاحاتی که متوجه آن‌ها شده است، قرار است به مراکزی تبدیل شوند که دیگر محصولی در آن‌ها به‌فروش نمی‌رسد و فقط جایگاهی برای تجربه کار با محصولات مایکروسافت خواهند بود.

از اطلاعیه رسمی مایکروسافت که در وب‌سایت ورج منتشر شده است، چنین برمی‌آید که این چهار مرکز در نیویورک، لندن، سیدنی و ردموند هستند. فروشگاه مایکروسافت شعبه لندن، یک‌سال پیش آغاز به‌کار کرد. مایکروسافت با تعطیل کردن فروشگاه‌های حضوری خود قصد دارد تمرکز خود را فقط بر فروش آنلاین بگذارد. این شرکت اعلام کرده‌ است که وب‌سایت رسمی‌شان یعنی Microsoft.com و همین‌طور فروشگاه‌های آنلاین ایکس‌باکس و ویندوز، حدود 1.2 میلیارد کاربر فعال در ماه دارند که این آمار مربوط به 190 بازار جهان است.

در ادامه این اطلاعیه می‌خوانیم که به‌دنبال تعطیلی این مراکز، تعدیل نیرویی صورت نگرفته و کسی اخراج نخواهد شد. به‌علاوه، دیوید پورتر که به‌عنوان قائم مقام بخش فروشگاه مایکروسافت شناخته می‌شود، در پست لینکدین خود این‌طور می‌گوید که ما به رشد و توسعه شغل‌هایی که از دل استعدادهای متنوع این حوزه بیرون می‌آیند، بیشتر از پیش تعهد داریم.

در خبرهای منتشر شده از سوی ورج می‌خوانیم که این تصمیم مایکروسافت قرار بود از ابتدای سال آینده میلادی عملی شود، اما شیوع بیماری کرونا باعث شد که این مهم زودتر اتفاق بیوفتد. البته باید این نکته را نیز درنظر بگیریم که مایکروسافت قصد دارد تا در فصل تعطیلات سال جاری، کنسول بازی ایکس‌باکس سری ایکس را به بازار عرضه کند، پس فعال نگه داشتن این فروشگاه‌ها تا بعد از عرضه این محصول، کاری منطقی به‌نظر می‌رسد.

سرفیس نئو نیز نام محصولی دیگر بود که مایکروسافت تصمیم داشت آن را برای تعطیلات سال جاری به بازار عرضه کند اما خبرهای جدید از به تأخیر افتادن عرضه این محصول سخن می‌گویند. اما پیش‌بینی می‌شود که محصول دیگری با نام سرفیس دوئو سال جاری به بازارهای مختلف راه یابد.

بعد از شیوع بیماری کرونا، به‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری، بسیاری از فروشگاه‌های مختلف بسته شدند ولی حالا با آرام شدن اوضاع جهانی، برخی از این فروشگاه‌ها دوباره آغاز به‌کار کردند. نکته قابل توجه این است که هیچ‌کدام از فروشگاه‌های باز شده به شرکت مایکروسافت تعلق ندارند.

هفته گذشته خبری در این رابطه از وب‌سایت ورج منتشر شده بود که نشان می‌داد مایکروسافت قصد دارد تا جوانب احتیاط را بیشتر رعایت کرده و دیرتر فروشگاه‌های خود را باز کند. این شرکت اعلام کرده بود که همواره پیگیر اخبار و داده‌های مربوط به این بیماری‌ست و هووز مشخص نیست که چه زمانی تصمیم دارد تا دوباره فروشگاه‌های حضوری خود را فعال کند.

از آنجایی‌که بسیاری از فروشگاه‌های مایکروسافت نقش مرکز خرید داشته و جمعیت زیادی از مردم برای خرید محصولات موردنظر خود به آن‌جا مراجعه می‌کنند، چنین تصمیمی تعجب‌آور نبود. برطبق همین سیاست جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری، بسیاری از مال‌های آمریکا همچنان تعطیل هستند. البته بعضی ایالت‌ها نیاز توجهی به سخت‌گیری‌های انجام شده نکرده و فروشگاه‌های خود را باز کرده بودند. همین مسأله باعث افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا شد و شرکت‌هایی چون اپل که فروشگاه‌های حضوری خود را به‌تازگی باز کرده بودند، دوباره تصمیم به تعطیلی موقتی آن‌ها گرفتند.

در ماه آوریل گذشته، مایکروسافت طی انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که برخی از افراد شاغل در این فروشگاه‌ها به دورکاری روی آورده‌اند و این شرکت در طول شیوع این بیماری، حقوق کارمندان این فروشگاه‌ها را به‌طور منظم پرداخت کرده است.

0
منبع
theverge
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن