وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :در پی آوردن نسل پنجم تلفن همراه هستیم

دکتر محمود واعظی گفت: باید برای اینترنت اشیا که تحول بزرگی در همه بخش‌ها ایجاد خواهد کرد، آماده شویم و برای این کار دنبال نسل پنجم تلفن همراه و داده‌های عظیم هستیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، در حاشیه بیست‌وپنجمین کنفرانس مهندسی برق ایران اظهار داشت: اکنون فناوری با گذشته متفاوت شده است و تلفیق سخت‌افزار و مغزافزار می‌تواند بسیاری از مشکلات ما را برطرف کند. اکنون در بخش آی‌سی‌تی وارد آینده‌ای شده‌ایم که تحول عظیمی در سایر بخش‌ها ایجاد خواهد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: باید برای اینتترنت اشیا.که تحول بزرگی در همه بخش‌ها ایجاد خواهد کرد، آماده شویم و برای این کار دنبال نسل پنجم تلفن همراه و داده‌های عظیم هستیم.

عضو هیئت دولت ادامه داد: فضای مجازی فرصت‌های بی‌نظیری در زمینه اشتغال، اطلاع‌رسانی، شفاف‌سازی و در زمینه دسترسی آزاد مردم به اطلاعات آفریده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ما باید در ارتباط با فناوری‌ها و تحول در آنها در کشورمان نگاه ویژه‌ای داشته باشیم، ادامه داد: دانش مهندسی باید به‌عنوان زیرساخت فناوری‌ها و پاسخ‌گوی نیازهای این بخش باشد. واعظی از تلاش برای استفاده بهتر از فناوری رایانش ابری به‌عنوان زیرساخت رایانشی شبکه‌های کشور خبر داد و گفت: شبکه رایانش ابری در کشورهای جهان بسیار ارزان در خدمت کشورها قرار گرفته است و ما هم باید به این سمت برویم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا