برترین اخبارتجهیزات هوشمندزندگی هوشمند

چگونه یک خبرنگار، فناوری خود را راه اندازی کرد؟

امتیاز دهی

ایوان خبرنگار حوزه آی تی  GMSARENA می خواهد از زندگی خبرنگاری و استفاده از تکنولوژی های روز دنیا با ما صحبت کند

به طور سریع لیستی از انواع گوشی های همراه و همچنین کارکرد انها را که اماده کرده ام را به شما نیز ارایه دهم.من بسیاری از انواع گوشی های همراه را استفاده کرده ام و به تبع ان تجربه های گوناگونی نیز کسب کرده ام که انها را با شما در میان میگذارم .

ابتدا از گوشی های هوشمند شروع میکنیم زیرا گوشی های هوشمند جالب ترین گوشی هاست.

اولین گوشی همراهی که من از ان استفاده کرده ام به دلیل اینکه مربوط به سال ها پیش است امروزه کاربرد چندانی ندارد و مورد پذیرش مردم نیست.

ان گوشی مورد نظر Nokia E51 است که تولید شده ی سال 2007 است.علاوه بر این گوشی Sony Ericsson M600را نیز دوست داشتم اما ان برند از گوشی بسیار گران و نایاب بود.اولین گوشی که استفاده کردم همان Nokia E51بود که از دو جهت زندگی مرا تغییر داد:1-از وای فای ساخته شده بود 2-برنامه های بسیاری داشت.

در سال 2009 گوشی همراه Nokia E71را خریداری کردم که از نظر ظاهر بهترین گوشی ای بود که در ان دوره ی زمانی وجود داشت.ان گوشی دارای طرح بندی استاندارد کیبورد بدنه انحصاری براق و صفحه نمایش چشم اندازی داشت و همچنین ان گوشی به دلیل داشتن GPSبه من معرفی گردید و واقعا ان گوشی بسیار خوب و معروفی در زمان خودش بود.

در سال 2010 گوشی همراه Galaxy S خریدم که اولین گوشی مدرن و جدید من به حساب میامد.ان دومین گوشی همراهی بود که صفحه نمایش فوق العاده ای داشت.در ابتدا به دلیل نامSamsung s8500 waveکمی گران بود اما در مراکز تجاری بهترین صفحه نمایش را داشت.با این حال در ان زمان اندروید بسیاری از برنامه های عالی و به خصوص بازی ها را مانند IOSنداشت و نهایتا در سال 2010 من تمام پول خود را که در دست داشتم صرف خرید ان کردم و سپس از یکی از دوستانم قرض کردم و گوشی Iphone 4را خریدم.

امروزه بسیاری از مردم سرگذشت گوشی ایفون را خلاقانه می دانند و من باید اعتراف کنم ایفون گوشی مورد علاقه ی من تاکنون بوده است.

در ان زمان IOSپیش تر از اندروید بود از نظر داشتن کیفیت بالای برنامه ها  سریع بودن ان و همچنین کاربر پسند است.Iphone 4اولین ایفونی است که کیفیت دوربین بالایی دارد ئ در ان زمان شاید بهترین گوشی هوشمند بوده است.

بعد از یک سال یعنی در سال 2011 Iphone4 S جایگزین Iphone4 شد اما صفحه نمایش های بزرگ اندروید مرا وسوسه می کردند و تمایل شرکت Appleبرای ساخت گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ مانع انتخاب من شد.

سرانجام در سال 2012 گوشی همراه Samsung Galaxy S 111 را خریداری کردم .از خصوصیات ان:بزرگ صفحه نمایش زیبا و همچنین دارای کیفیت دوربین فوق العاده. پس از مدتی متوجه شدم نمیتوانم با این برند از گوشی زندگی کنم بنابراین تصمیم گرفتم گوشی را با یکی از دوستانم کهIphone 4s داشت تعویض کنم.

در سال 2013 متوجه شدم گوشی هایی که صفحه نمایش بزرگی دارند را از دست داده ام بنابراین مجددا از گوشی Samsung Galaxy S 111 استفاده کردم تا زمانیکه شرکت Appleگوشی بزرگ و مورد نظر مرا تولید کرد.

در سال 2013 یکی از برند های HTCرا برگزیدم زیرا از نظر ظاهر بسیار زیبا و مورد علاقه ی من بود.گوشی HTC باعث شد من به دو مورد پی ببرم:1-احتیاج من به بلندگوی بسیار خوب 2-نیاز به کیفیت دوربین بالا. بنا به نیاز های من از یک گوشی HTC مورد اول را دارا بود و حجم ان 4MP بود اما دوربین گوشی جز استانداردهای رقابتی نبود.

در ابتدای سال 2014 برندLG NEXUS5 نظرم را جلب کرد. ان گوشی بلندگوی عالی داشت اما کیفیت دوربین ان متوسط بود.

در اواخر سال 2014 بلاخره گوشی Iphone 6 تولید شد و یکی از انها را برداشتم ان را مشاهده کردم دارای صفحه نمایش بزرگی بود اما در ان زمان من به دلیل بزرگی ان هم از نظر اندازه و هم قیمت ان اماده نبودم بنابراین به جای Iphone 6 گوشی کوچکتر از ان را برداشتم.

پس ار مدتی من با IOS دوباره متحد شدم و ان را انتخاب کردم از جمله خصوصیات ان:1-تخت و ساده 2-کارکرد ان سریع 3-کیفیت دوربین بالا و همچنین مسطح و خطی بود.

در ابتدای سال 2015 شرکت سامسونگ GALAXY S6 را عرضه کرد البته همراه با تمرکز جدید بر طراحی و محتویات بهتر.من ان را به چند دلیل خریداری کردم:1-دارای صفحه نمایش بزرگی بود 2-دارای بهترین کیفیت دوربین 3-همچنین معتقد بودم که از نظر ظاهر بهتر از قبل بود.

در اواخر سال 2015 من گوشی Iphone 6S Plus تهیه کردم و هرگز به صفحه کوچکتر بازنگشتم و همچنین جانشین ان که Iphone 7 plusاست را نیز خریداری کردم.

در میان 3سال پیش من انواع مختلفی از برندهای گوشی همراه را استفاده کردم و نتیجه گرفتم که گوشی دلخواه من باید چند خصوصیت داشته باشد:1-صفحه نمایش بزرگ و عالی 2-بلندگوی خوب 3-کیفیت دوربین بالا 4-عمر باطری بالا 5-نرم افزار IOS یا Android

در بین این سال هایی که مشغئل تست انواعی از گوشی های همراه بوده ام یاد گرفتم همراه با عادت های ناسالم که مربوط به تعویض گوشی ها بودند زندگی کنم.

خوشبختانه من این این مقاله را توانستم طی چند سال دنبال کنم و در این زمان بیشتر درباره ی خودم و صنعتی که پوشش میدهم اموختم.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن