کارگروه مشترک مجلس و بانک مرکزی

تشکیل کارگروه مشترک مجلس و بانک مرکزی برای رمز ارزها

کارگروه مشترک مجلس و بانک مرکزی برای ساماندهی رمز ارزها تشکیل می‌شود.

به گزارش سیار نیوز، کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی و بانک مرکزی برای ساماندهی رمزارزها تشکیل خواهد شد.

محمدرضا پورابراهیمی، رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، ضمن اشاره به جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی گفت:

کارگروه مشترک کمیسیون اقتصادی و بانک مرکزی برای ساماندهی رمزارزهاتشکیل می‌شود. در این جلسه مقرر شد کارگروه مشترکی بین کمیسیون و بانک مرکزی با مشارکت مرکز پژوهش‌ها، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و مرکز تحقیقات اسلامی قم در مورد رمز ارزها تشکیل شود. همچنین در این جلسه سیاست‌های پولی و بانکی مورد بررسی قرار گرفت.

تشکیل کارگروه تخصصی اصلاح قانون بانک مرکزی و حکمرانی ریال

وی همچنین ضمن اشاره به حضور رئیس بانک مرکزی در کمیسیون متبوعش و ارائه گزارش در خصوص برنامه‌های خود در زمینه سیاست‌های ارزی، از تشکیل سه کارگروه تخصصی در خصوص اصلاح قانون بانک مرکزی، اجرای قوانین حکمرانی ریال و رمزارزها خبر داد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به پیشنهادات و برنامه‌های مناسب و قابل قبول رئیس بانک مرکزی اظهار کرد:

بخشی از این نشست در خصوص ارائه گزارش رئیس بانک مرکزی از برنامه‌های پیشنهادی خود در زمینه سیاست‌های ارزی به دلیل اهمیت آن و تقویت ارزش پول ملی بود. نظارت بر نظام بانکی یکی از خلاءهای جدی بانک مرکزی طی سال‌های اخیر بوده است .

 

ضرورت ساماندهی وضعیت ناترازی برخی از بانک ها

درهمین راستا، انتظارمان این است که بانک مرکزی در حوزه نظارتی به شفافیت اطلاعات اقتصادی کشور و ساماندهی وضعیت ناترازی برخی از بانک ها کمک کند که از جمله مباحث بسیار مهم کمیسیون اقتصادی مجلس است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در رابطه با مصوبات نشست کمیسیون متبوع خود افزود:

تشکیل سه کمیته تخصصی و کارگروه مشترک در جلسه مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و رییس کل بانک مرکزی به تصویب رسید.

کارگروه اول برای اصلاح قانون بانک مرکزی که هم اکنون در شور دوم کمیسیون اقتصادی  قرار دارد.

کارگروه دوم در خصوص رمز ارز‌ها با مشارکت مرکز پژوهش‌ها، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و مرکز تحقیقات اسلامی قم و کارگروه سوم نیز در خصوص اجرای احکام قوانین مرتبط با حکمرانی ریال است.

پیش‌بینی اتفاقات مثبت درحوزه سیاست‌های ارزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:

با توجه به جمع بندی نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس و رییس کل بانک مرکزی، مسیری فراهم شده و امیدواریم در حوزه سیاست های ارزی و مسائل مرتبط با نظارت ها داخلی در زمینه سیاست های پولی شاهد اتفاقات مثبتی باشیم. اما به صورت کلی روند مثبتی را ارزیابی می‌کنیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا