تکنولوژیکامپیوتر خانگی

گزارش: ویندوز 10X در ماه مارچ به انتشار خواهد رسید

به گفته‌ی منبعی قابل اعتماد، ویندوز 10X که مدتی است اطلاعات مختلفی درباره‌ی آن می‌شنویم در ماه آینده یعنی مارچ به انتشار خواهد رسید.

ویندوز 10X که قابلیت‌های جدیدی مثل حالت تبلت، مدیریت فایل، کیبورد، استارت منو و Action Center جدیدی را به دنبال دارد، ممکن است در ماه مارچ منتشر شود. لیکر شناخته‌شده و قابل اعتماد مایکروسافت WalkingCat در روز گذشته در توئیتر اشاره کرده است که «ویندوز جدید» در ماه آینده به انتشار می‌رسد.

این توئیت را در بهترین حالت می‌توان یک شایعه‌ در کنار سایر شایعه‌ها دانست ولی خبرنگارهای شناخته‌شده که روی اخبار مایکروسافت تمرکز قابل توجهی دارند، پیش‌بینی WalkingCat را تایید کرده‌اند. «دنیل روبینو» (Daniel Rubino) از ویندوز سنترال در پاسخ به توئیت او اظهار داشته که «ویندوز جدید» در واقع همان ویندوز 10X است و نه Sun Valley که به‌روزرسانی بزرگی برای ویندوز 10 است که در پاییز امسال در دسترس قرار می‌گیرد.

WalkingCat در توئیت دیگری بیان داشته است که هدف او از این توئیت، بیشتر از اینکه زمان انتشار ویندوز 10X باشد، در واقع نام‌گذاری آن به‌عنوان «ویندوز جدید» بوده است که نکته‌ی قابل توجهی به شمار می‌رود. وی همچنین متذکر شده است که حتی شاید این ویندوز در ماه مارچ منتشر نشود اگرچه همچنان انتشار آن حتمی است.

مایکروسافت از زمانی که از تغییر تمرکز ویندوز 10X به تجربه‌ی تک‌صفحه‌ای گفته، جزئیات رسمی دیگری را درباره‌ی این نسخه به اشتراک نگذاشته است اما با این وجود همواره شاهد شایعات و گزارشات مخلتف بوده‌ایم. چند هفته‌ی قبل فایلی رو لو رفت که بسیاری معتقدند یکی از نسخه‌های پایانی ویندوز 10X به حساب می‌آید.

شایعه‌ی دیگری حاکی از این بوده است که مایکروسافت رویدادهای خبری مجازی در طول 2021 برای ایکس‌باکس و محصولات مختلف این شرکت برگزار می‌کند و ویندوز 10X یکی از این محصولات خواهد بود. بنابراین ممکن است که طی رویدادی جداگانه در ماه مارچ اخبار تازه‌ای به اشتراک گذاشته بشود.

در حال حاضر تایید شده است که مایکروسافت کنفرانس Ignite Digital را از 4 تا 6 مارچ (14 تا 16 اسفند) برگزار می‌کند ولی احتمال نمی‌رود که شاهد خبر جدیدی از ویندوز 10X در این رویداد باشیم که عمدتاً روی توسعه‌دهندگان و متخصصان فناوری اطلاعات متمرکز است. با این حال بعید نیست رویداد مجازی دیگری پس از Ignite برگزار شود.

نهایتاً لازم به ذکر است که مایکروسافت به‌تازگی اعلام کرده است که شرایط را برای بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌ ویندوز 10 طی سال‌های اخیر آماده می‌سازد که از اینجا می‌تواند جزئیات بیشتری را از آن مشاهده کنید.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن