گلکسی در خدمت سیاره‌ ما

گلکسی در خدمت سیاره‌ ما

به گزارش سیارنیوز، شرکت سامسونگ الکترونیکس از یک پلتفرم زیست محیطی به نام Galaxy for the Planet در بخش موبایل خود رونمایی کرد که به توسعه نوآوری و روح همکاری در انجام اقدامات زیست محیطی در تمامی بخش‌های این شرکت کمک خواهد کرد. سامسونگ اهداف اولیه خود برای سال ۲۰۲۵ را کاهش تاثیرگذاری بر محیط زیست و همچنین کمتر کردن فرسایش منابع طبیعی در نتیجه تولید محصولات گلکسی عنوان کرده است.

تی‌ام رو، مدیرعامل سامسونگ موبایل گفت «معتقدیم هرکسی باید نقش خود را در عرضه راهکارهای نوآورانه با هدف حفظ این سیاره برای نسل‌های آینده انجام دهد. سامسونگ درک می‌کند که تلاش‌های ما باید متناسب با مقیاس فعالیت‌هایمان، میزان تاثیرگذاری‌مان و گستردگی اکوسیستم گلکسی در کل جهان باشد».

او افزود «گلکسی برای سیاره ما، یک قدم مهم در سفر ما به سمت خلق دنیایی پایدار است و حرکت ما در این مسیر باز، شفاف و همراه با همکاری با دیگران خواهد بود».

تاثیرگذاری بهتر بر محیط زیست تا سال ۲۰۲۵

سامسونگ معتقد است انسجام اقدامات زیست محیطی در تمامی مراحل تولید با به حداقل رساندن تاثیرات زیست محیطی و ساخت آینده‌ای بهتر برای جوامع مختلف در سراسر جهان و نسل بعدی انسان‌های خلاق، ضروری خواهد بود. سامسونگ برای رسیدن به اهداف اولیه خود تا سال ۲۰۲۵ تلاش کرده و می‌خواهد این تعهد خود را برای مقابله با چالش‌های جدید تا سال ۲۰۲۵ ادامه دهد.

  • استفاده از مواد بازیافتی در تمامی محصولات موبایلی جدید تا سال ۲۰۲۵

سامسونگ برای کمک به ایجاد اقتصاد چرخه‌ای، بر روی مواد جدید و سازگار با محیط زیست سرمایه‌گذاری می‌کند. این شرکت با هدف استفاده از مواد بازیافتی در تمامی محصولات موبایلی تا سال ۲۰۲۵، از انواع مواد بازیافتی محصولات خود استفاده کرده و در عین حال قدرت، زیبایی و ماندگاری آنها را نیز مدنظر خواهد داشت.

  • حذف کامل پلاستیک در بسته‌بندی موبایل تا ۲۰۲۵

سامسونگ در حال اجرای برنامه‌ای برای حذف کامل پلاستیک از بخش بسته‌بندی موبایل‌های خود تا سال ۲۰۲۵ است و در این مسیر منابع و مواد غیرضروری را که بصورت سنتی در بسته‌بندی استفاده می‌شدند، حذف کرده و با مواد سازگار با محیط زیست جایگزین می‌کند.

  • کاهش مصرف باتری در حالت استندبای در تمامی شارژرهای سامسونگ تا حد ۰.۰۰۵ وات تا سال ۲۰۲۵

سامسونگ فناوری‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی را به اولویت کاری خود تبدیل کرده است تا به افزایش بهره‌وری انرژی و کاهش مصرف آن کمک کند. سامسونگ با موفقیت مصرف برق تمامی شارژرهای گوشی هوشمند خود در حالت استندبای را به ۰.۰۲ وات رسانده که جزو بهره‌ورترین شارژرهای موبایلی دنیا هستند. سامسونگ بر پایه همین پیشرفت، روی رسیدن به مصرف برق صفر در حالت استندبای کار خواهد کرد و هدف بعدی کاهش این مصرف تا ۰.۰۰۵ وات تا سال ۲۰۲۵ است.

  • صفر کردن میزان پسماند دفنی تا ۲۰۲۵

سامسونگ در حال کم کردن پسماند کارگاه‌های تولید موبایل خود بوده و متعهد است تمامی پسماند‌های خود را تا سال ۲۰۲۵ به سمت بازیافت هدایت کند. این شرکت همچنین در حال فعالیت برای کاهش پسماندهای الکترونیکی در سطح جهانی بوده و در این مسیر چرخه حیات محصولات، بهبود روندهای طراحی محصول و اجرای برنامه‌هایی مانند استفاده مجدد از محصولات گلکسی، محصولات تجدید شده با ضمانت و تعویض مدل‌های قدیمی با مدل‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه روح شفافیت در سامسونگ

شرکت سامسونگ به فعالیت برای یافتن مسیر‌هایی جدید در مقابله با بحران اقلیمی و توسعه جایگاه خود در تسریع پیشرفت به سمت رسیدن به اهداف توسعه پایدار، ادامه خواهد داد. این شرکت متعهد به گزارش شفاف پیشرفت‌های خود و همکاری با پیشگامان صنعت در این حرکت به سمت توسعه پایدار خواهد بود.

استفانی چوی، مدیر بازاریابی سامسونگ موبایل می‌گوید «سامسونگ متعهد به خلق راهکارهایی است که امکان آینده‌ای بهتر را برای مردم و سیاره ما فراهم کند. البته می‌دانیم که به تنهایی قادر به انجام این کار نخواهیم بود و در این حوزه، سیاره‌مان نیاز به مبارزه‌ای جمعی و نه رقابت دارد.»

او افزود «ما به دنبال همکاری در همه فعالیت‌هایمان هستیم و شرکای راهبردی ما در تمامی حوزه‌ها، صنایع و بازارها به ما امکان خواهند تا تاثیری مثبت بر دنیای اطراف‌مان بگذاریم. کمک کنید تا به آینده‌ای پایدارتر برسیم».

محصولات سامسونگ با دقت کامل و برای به حداقل رساندن تاثیر آنها بر محیط زیست در کل چرخه حیات‌شان طراحی می‌شوند. فعالیتی که شامل استفاده از چیپ‌های نیمه‌هادی با حداقل مصرف انرژی، بسته‌بندی سازگار با محیط زیست، فناوری‌های صرفه‌جویی در انرژی و توانایی استفاده مجدد از دستگاه‌های قدیمی می‌شوند. برای مشاهده پیشرفت‌های سامسونگ می‌تواند به گزارش پایداری ۲۰۲۱ مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا