گیگابایت شما را به دنیای Broadwell-E دعوت می‌کند

گیگابایت با برگزاری یک مسابقه برای طراحی نسل بعدی مادربردها و به‌کارگیری تجربه کاربران در سال گذشته، بازنگری در طراحی مادربرد های خود را آغاز کرد. مادربردهای X99 را می‌توان آغازگر تغییرات این کمپانی و همگام شدن با نیاز کاربران دانست.

اینتل با معرفی مشخصات پردازنده‌های Broadwell-E بر پایه سوکت LGA 2011-v3 تغییر شگرفی را در تعداد هسته‌های پردازشی به وجود آورده است. پردازنده‌های Broadwell-E  که با فناوری ۱۴ نانومتری طراحی شده‌اند، آینده سیستم‌های فوق‌حرفه‌ای را رقم خواهند زد و به لطف فناوری Hyper Threading رؤیای یک پردازنده‌ی ۱۲، ۱۶ یا ۲۰ هسته‌ای را به واقعیت تبدیل خواهند کرد.

در این بین کمپانی گیگابایت، به عنوان شرکت پیشرو در تولید و عرضه تجهیزات با کیفیت، درآخرین دستاورد خود با همکاری اینتل، سه مدل مادربرد جدید را به نمایش گذاشته که ویژگی‌های قابل توجهی در این محصولات یافت می‌شود. این مادربردها با نام‌های X99 Phoenix SLI G1، X99-Designare EX و X99 Ultra Gaming  شناخته می‌شوند و از لحاظ طراحی به مادربردهای سری Z170  گیگابایت نزدیک هستند.

2

محافظ فلزی که در ابتدا برای استحکام بیشتر شکاف PCIe معرفی شده بود، این‌بار به شکاف‌های حافظه نیز گسترش یافته است. همچنین گیگابایت مادربردها را به جدیدترین فناوری‌های روز از جمله شکاف M.2، شکاف U.2 و درگاه USB 3.1  مجهز کرده است. این  سه مادربرد به همراه مدل‌های قبلی X99 از نسل جدید پردازنده‌های Broadwell-E پشتیبانی خواهند کرد.

در حال حاضر با توجه به نزدیک بودن نمایشگاه Computex 2016 در ۱۱ خردادماه باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتری از این سه محصول جدید گیگابایت باشیم.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا