رویداد‌هاکسب و کار

آذری جهرمی: فرکانس‌های خالی را به مردم برگردانید

امتیاز دهی
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام توئیتری خود از صدا و سیما خواست فرکانس‌های خالی را آزادسازی کند.

بارها طرح آزادسازی فرکانس های صدا وسیما به منظور گسترش تکنولوژی و افزایش ظرفیت اپراتورهای تلفن مطرح شده است اما نتایج مثبتی به همراه نداشته است. با شیوع ویروس کرونا آزادسازی فرکانس های مورد نظر برای ایجاد ظرفیت بیستر اینترنت ضرورت یافت. 

«محمدجواد آذری جهرمی» در توییتر خطاب به صدا و سیما نوشت: ‏فرکانس‌های خالی را به مردم بازگردان، هر چه دوست داری با ما شوخی کن، توهین هم اشکالی ندارد.»

به گزارش سیارنیوز، شیوع ویروس کرونا زندگی افراد را دگرگون کرد به طوری که لازمه ادامه دادن زندگی در این شرایط، اینترنت است. اینترنتی که امروزه سرعت آن باندهای 700-800میباشد که در اختیار سازمان صدا و سیما است، درحالیکه باندهای فرکانسی سرمایه ملی هستند و به همه افراد تعلق دارد.

همیشه جریان آزادسازی فرکانس های 700-800 مربوط به آینده تکنولوژی، اینترنت 5G و اینترنت اشیا بوده است اما امروزه مردم بیش از هر زمان دیگر به کیفیت و سرعت بالای اینترنت برای انجام امور از جمله کارهای آموزشی و دورکاری در این شرایط نامساعد کشور نیاز دارند.

پیشتر «حسین فلاح جوشقانی» رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و” نسترن محسنی” معاون رادیویی رگولاتوری، اشاره کردند به این‌که آزادسازی این سرمایه ملی چقدر به کاربری که این روزها به دیجیتال شدن کسب و کار، آموزش کمک خواهد کرد.

حسین فلاح درباره باندهای فرکانسی گفت: ما هر آنچه فرکانس در اختیار داشته ایم، واگذار کرده ایم و فرکانسی باقی نمانده که به اپراتورها اختصاص دهیم. این روزها به دلیل شرایط پیش آمده مصرف اینترنت بسیار افزایش یافته است و نیاز به تزریق ظرفیت جدید است و این باند در حالی که کمتر از ۱۵درصد آن مورد استفاده صدا و سیما قرار گرفته، بلوکه شده است.

وزارت ارتباطات متولی تخصیص باندهای فرکانسی است اما این‌طور به نظر می‌رسد که نتوانسته آن‌طور که باید در این خصوص چانه‌زنی کند و باندی که این روزها به شدت مردم به آن نیاز دارند را در راستای خدمت‌رسانی به مردم آزاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن