تکنولوژی

اداره‌ی پلیس نیویورک باری دیگر یک سگ ربات را در شهر مستقر می‌کند

اداره‌ی پلیس نیویورک سیتی (NYPD) باری دیگر سگ ربات ساخته‌ی شرکت «بوستون داینامیکس» (Boston Dynamics) را به کار گرفته است.

با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز چهره‌ی شهرها بیشتر به شهرهایی شبیه می‌شود که پیش‌تر صرفاً در تخیلات و پیش‌‌بینی‌های بسیار دوربینانه می‌گنجید و در فیلم‌ها، کتاب‌ها و سایر آثار هنری مشاهده می‌کردیم. حال به گزارش New York Post، اداره‌ی پلیس نیویورک سگ ربات بوستون داینامیکس با نام Spot را در خانه‌ای در برانکس که مورد تهاجم قرار گرفته در صحنه‌ی جرم مستقر کرده است.

در این بین «دنیل والز» (Daniel Valls)، فیلمبردار FreedomNews.tv ویدئویی را از این صحنه تهیه و منتشر کرده است که در آن وقتی سگ ربات از جلوی دوربین رد می‌شود، صدایی به گوش می‌رسد که می‌گوید «این ترسناک هست». به گفته‌ی New York Post سخن‌گوی اداره‌ی پلیس نیویورک اظهار داشته است که این ربات در فاز آزمایشی به سر می‌برد تا کارآمد بودن آن در صحنه مورد بررسی قرار بگیرد. همچنین این ربات به نور و دوربین مجهز شده است تا هرچیزی که می‌بیند برای پلیس نیز قابل مشاهده باشد.

این اولین باری نیست که اداره‌ی پلیس نیویورک یکی از ربات‌های بوستون داینامیکس را به کار گرفته است. این سازمان در ماه اکتبر گذشته از یک ربات Spot دیگر برای پیدا کردن یک فرد مسلح در بروکلین استفاده کرد که پس از اینکه در یک دعوا به‌طور تصادفی به سر فردی شلیک کرده بود خود را در ساختمانی مخفی کرده بود.

نظرات نسبت به این موضوع می‌تواند با هم بسیار متفاوت باشد. از طرفی بسیار اتفاق خوشایندی است که در موقعیت‌هایی که می‌تواند برای انسان‌ها خطرناک باشد و به آن‌ها آسیب برساند، تکنولوژی به کمک انسان می‌آید. اما از طرفی دیگر همیشه استفاده از ربات‌ها و هوش مصنوعی در دنیای روزمره برای عده‌ای بسیار نگران‌کننده بوده است. در هر صورت، تنها زمان و آزمایش‌هایی که تکنولوژی پس می‌دهد تعیین می‌کند که چه چیزی به نفع زندگی انسان‌ها است.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن