ارتقا رتبه مشاوران سازمان ضرورتی برای پاسخ به نیاز بازار است

ارتقا رتبه مشاوران سازمان نظام صنفی رایانه ای از سه به دو در راستای تامین نیاز بازار به مشاور متخصص است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، ناصرعلی سعادت رئیس سازمان با اعلام این خبر، به بررسیها و آسیب شناسیهای انجام شده در خصوص مشاوران سازمان، اشاره کرد و افزود: ریشه یابی کردیم یکی از دلایلی که مشاوران رتبه سه تاکنون نتوانستند آنچنانکه شایسته آنهاست از بازار سهم داشته باشند این بوده که حوزه فعالیت آنها شامل مباحث عمومی بوده است در حالیکه بازار به مشاوره های تخصصی نیاز دارد. مشاوران سطح سه مانند درسهای عمومی و مشاوران رتبه های بالاتر مانند درسهای تخصصی دانشگاه هستند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، به تشکیل کمیته مرکزی احراز صلاحیت اشاره کرد و افزود: اجرای آیین نامه شورای عالی انفورماتیک در خصوص ارتقا رتبه مشاوران مدتی به تاخیر افتاده بود. در دوره چهارم تصمیم گرفتیم کارهای نیمه تمام را به انجام برسانیم.  سازمان فرآیند ارتقا مشاوران و اجرای آیین نامه شورای عالی انفورماتیک را آغاز کرده است. کمیته احراز نیز زاییده آن حرکت اجرایی است که در آیین نامه پیش بینی شده است. کمیته های احراز صلاحیت مشاوران در نظام های استانی پس از دریافت درخواست اعضای خود، تقاضاها را بررسی میکنند و در صورتی که تشخیص بدهند برای تایید نهایی به کمیته مرکزی احراز صلاحیت ارجاع میدهند که رئیس آن کمیته رئیس سازمان است.

او افزود: پیش بینی شده است برای تسریع در روند رسیدگی به درخواستها، ماهی یکبار جلسه کمیته مرکزی برگزار شود و در صورتی که پنج پرونده به دست ما برسد جلسه فوق العاده برگزار خواهد شد.

سعادت با تاکید بر لزوم استفاده دستگاه های دولتی از مشاوران احراز صلاحیت شده سازمان، گفت: در جلسه ای که در غرفه سازمان در حین نمایشگاه الکامپ بیست و دوم با رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات و اعضای شورای مرکزی سازمان داشتیم، ایشان قول مساعد دادند که با برداشته شدن این قدم از سوی سازمان، آنها طی بخشنامه ای به تمامی دستگاههای دولتی ابلاغ میکنند تا در پروژه های اجرایی خود از مشاور درجه دار سازمان نظام صنفی رایانه ای بهره مند شوند.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور همچنین به روند رشد صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه شورای مرکزی به تشخیص کمیته احراز با توجه به توسعه صنعت و نیاز روز بازار رشته های جدید به این بخش اضافه شود تا مشاوران سازمان همیشه آماده پاسخگویی به این بازار باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا