اینترنتموبایل

استفاده کمپانی کوالکام از هوش مصنوعی برای پوشش تلفن هوشمند

امتیاز دهی

کمپانی کوالکام به تازگی خبر داده است که از هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد سلولی و پوشش تلفن هوشمند 5G استفاده می‌کند.

به گزارش سیار نیوز، در گوشی‌های هوشمند، هوش مصنوعی اغلب برای بهبود ظاهر و کیفیت عکس های شما استفاده می‌شود.  اما، کوالکام گفت که از این هم فراتر می‌رود.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال  دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

به طور خاص، کوالکام ادعا می‌کند که قابلیت‌های هوش مصنوعی را در مودم‌های خود ایجاد می‌کند تا پوشش سیگنال آن‌ها را و همچنین دامنه همه رادیوهای متصل به دستگاه، از جمله 4G و 5G را بهبود بخشد.

فناوری هوش مصنوعی در مودم اسنپدراگون X70 قرار خواهد گرفت که امسال عرضه و در سال 2023 در گوشی‌های هوشمند ظاهر می‌شود.

کمپانی کوالکام از مناسبت اجلاس 5G خود برای اعلام این خبر استفاده کرد که بسیاری از آنها برای بهبود عملکرد فناوری امواج میلی‌متری برد کوتاه و پرسرعت (mmWave) طراحی شده‌اند.

فناوری بی‌سیم 5G شامل 2 فناوری است که به صورت موازی کار می‌کنند: سیگنال‌های بی‌سیم زیر 6 گیگاهرتز که می‌تواند ده‌ها مایل را با سرعت چند صد مگابیت در ثانیه پوشش دهد، و میلی‌متری قدرتمند اما محدود، که تنها صدها فوت را با سرعت‌های بیشتر پوشش می‌دهد. بیش از 1 گیگابیت در ثانیه توان عملیاتی.

T-Mobile همچنین از یک باند میانی استفاده میکند که تفاوت را تقسیم می‌کند.

چیزی که بیشتر افراد به آن اهمیت می‌دهند، اعداد بزرگ mmWave است که سناریوهای دنیای واقعی آن شامل هزاران نفر است که از یک کنسرت در فضای باز عکس و فیلم می‌گیرند و آنها را در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.

با این حال، تعداد محدود آن به این معنی است که کمپانی کوالکام و اپراتورها به طور یکسان در حال تلاش برای بهبود عملکرد mmWave هستند.

هوش مصنوعی یک پاسخ از کمپانی کوالکام است

مدیر ارشد بازاریابی محصول کوالکام، ایگناسیو کنترراس، به خبرنگاران گفت که: «استنباط مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند محدوده mmWave را تا حدود 20 درصد افزایش دهد، اگرچه از این تکنیک می‌توان برای بهبود سایر فناوری‌های سلولی هم استفاده کرد.»

مطالب مفید برای شما:  HTC 10 Lifestyle معرفی شد

اساساً، کاری که کوالکام انجام می‌دهد این است که به مودم یاد می‌دهد قبل از مواجهه با سناریو در دنیای واقعی چه کاری انجام دهد.

تلفن‌های همراه همیشه با یک برج تلفن همراه صحبت می‌کنند، شرایط را گزارش می‌دهند و به برج اجازه می‌دهند تا انتقال داده‌ها را بهینه کند.

سپس مودم مجهز به هوش مصنوعی را می‌توان قبل از ورود به میدان «آموزش» داد.

در دنیای واقعی، مودم تلفن هوشمند با شرایط فعلی ارتباط برقرار می‌کند و همچنین شرایط شبکه را پیش‌بینی می‌کند و عملکرد همه دستگاه‌های روی سیستم را بهبود می‌بخشد.

با mmWave، تلفن ممکن است بداند که در صورت در دسترس بودن، به یک پرتو جدید منتقل شود.

Contreras افزود: «با پردازش هوش مصنوعی که در مدل سیستم ما ادغام شده است، دستگاه نه تنها می‌تواند شرایط فعلی را گزارش کند، بلکه پیش‌بینی می‌کند که شرایط در یک لحظه پس از آن چگونه خواهد بود».

کمپانی کوالکام در رویداد Summit خود، همچنین mmWave مستقل را به نمایش خواهد گذاشت.

امروزه، هر استقرار mmWave به یک «لنگر» از طیف زیر 6 گیگاهرتز برای ارائه عملکردهای کنترلی نیاز دارد.

آزاد کردن mmWave از این کنترل باید به 5G اجازه دهد تا در برنامه‌های کاربردی بیشتری مانند پهنای باند بی‌سیم ثابت از نوع T-Mobile استفاده شود.

در نهایت، کمپانی کوالکام اعلام کرد که فناوری به نام Smart Transmit 3.0 را معرفی خواهد کرد که به صورت هوشمندانه انرژی را مدیریت می‌کند که گوشی هوشمند داده‌ها را در شبکه آپلود می‌کند.

الگوریتم‌های مدیریت انرژی Smart Transmit 3.0 اکنون شامل اطلاعات ارسال شده از طریق Wi-Fi و بلوتوث می‌شود.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن