تکنولوژیجهان

افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند اکنون می‌توانند با اطمینان در سراسر آمریکا سفر کنند

مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری ایالات متحده‌ی آمریکا اعلام کرده است افرادی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند قادر به سفر به سراسر کشور هستند.

«مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری» (Centers for Disease Control and Prevention یا به اختصار CDC) اعلام کرده است افراد واکسینه شده «می‌توانند با اطمینان در ایالات متحده سفر کنند». پیش‌تر این مرکز توصیه می‌کرد که سفرهای داخلی و خارجی خود را حتی اگر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند به تعویق بیندازند.

حال مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری این اجازه را به مسافران کاملاً واکسینه شده می‌دهد که پس از سفرهای داخلی خود، از قرنطینه خودداری کنند و قبل و بعد از سفر آزمایش کرونا ندهند مگر اینکه در مقصدشان انجام این امر الزامی باشد. با این وجود افراد واکسینه شده‌ای که به سفرهای خارجی می‌روند، همچنان باید قبل از بازگشت به ایالات متحده‌ی آمریکا و به محض ورود آزمایش کرونا بدهند اما قرنطینه‌ی آن‌ها اجباری نخواهد بود.

با تمام این اوصاف، اشخاصی که با واکسن کرونا ایمن شده‌اند همچنان باید از ماسک استفاده کنند، دستان خود را به‌طور مکرر بشویند و فاصله‌ی اجتماعی با سایر مردم را رعایت کنند.

مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری ماه گذشته اعلام کرده بود که افراد کاملاً واکسینه شده می‌توانند بدون ماسک در محیط‌های بسته گرد هم آیند. معمولاً افراد بعد از گذشت دو هفته از دریافت دومین دوز از واکسن مدرنا یا فایزر/بیوان‌تک یا دو هفته پس از تک دوز واکسن جانسون اند جانسون که اخیراً بالاخره مورد تایید قرار گرفت، کاملاً واکسینه شده محسوب می‌شوند.

حتی پیش از این، خطوط هوایی با رشد تعداد پروازها مواجه شده بودند و تا ماه می تمامی شرکت‌های هواپیمایی بلیط برای صندلی‌های میانی هواپیماهای خود را دوباره به فروش خواهند رساند. با این حال هنوز مرکز مدیریت و پیشگیری بیماری نگران است که سفرهای تعطیلات این آخر هفته در افزایش مبتلایان کرونا تاثیر داشته باشند.

نهایتاً لازم به ذکر است که مطالعات اخیر صورت گرفته در ایالات متحده‌ی آمریکا نشان می‌دهند که واکسن کرونا علی‌رغم انتظار به اندازه‌ی آزمایش‌های بالینی اولیه‌اش موثر واقع شده و نه‌تنها از علائم جلوگیری کرده بلکه به کل مانع ابتلای افراد به کرونا شده است.

نظر شما راجع به تاثیرات تزریق واکسن کرونا در آمریکا چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن