کسب و کارموبایل

ال جی کسب و کار موبایلش را می فروشد

طبق گزارشی جدید ال جی تصمیم دارد کسب و کار موبایل خود را به یک شرکت ویتنامی بفروشد زیرا برای مدتی طولانی با خسارت روبرو بوده است.

امتیاز دهی

به گزارش سیارنیوز و به نقل از گیزموچاینا، قبلاً اعلام شده بود ال جی تصمیم دارد به زودی از حوزه تولید موبایل خارج شود. مدیر ارشد اجرایی شرکت کره‌ای نیز یک یادداشت داخلی برای کارمندان ارسال و اخبار مربو ط به بررسی گزینه‌ها درباره آینده بخش موبایل را تأیید کرده بود.

بر اساس گزارشی جدید ال جی مشغول مذاکرات با خریداران احتمالی کسب و کار موبایل خود است. طبق آخرین اطلاعات شرکت بین المللی ویتنامی «وین گروپ» (VinGroup) خریدار احتمالی بخش موبایل این شرکت است.

در گزارش ذکر شده شرکت ویتنامی برای خرید کسب و کار موبایل ال جی قیمت جالب توجهی پیشنهاد کرده است. وین گروپ سومین تولید کننده بزرگ موبایل در ویتنام است و هم اکنون نیز موبایل‌های ال جی را می‌سازد.

ال جی شیوه‌های مختلف برای احیای کسب و کار موبایلش را آزمایش کرده اما به نظر می‌رسد تلاش‌هایش بی نتیجه بوده است. این واحد شرکت کره‌ای برای بیست و سومین سه ماهه متوالی با خسارت مالی روبرو شده است. به طوری که خسارت عملیاتی کسب و کار موبایل ال جی در بازه مذکور بیش از ۴.۲ میلیارد دلار گزارش شده است.

اگر این عملیات فروش انجام شد، ال جی نیز به جرگه برندهای موبایلی مانند بلک بری و اچ تی سی می‌پیوندد که در حوزه موبایل سقوط کرده‌اند.

البته کسب و کار موبایل سونی نیز مدتی است با خسارت روبرو شده است. اما اطلاعات جدید نشان داد وضعیت آن در سه ماهه اخیر ثبات شده و پیش بینی می‌شود برای نخستین بار پس از چهار سال به سودآوری دست یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن