رویداد‌هاکسب و کار

صدور بیانیه انجمن تجارت الکترونیک درمخالفت با الزام اینماد

امتیاز دهی

انجمن تجارت الکترونیک تهران در مخالفت با الزامی شدن اینماد برای کسب و کارهای اینترنتی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش سیار نیوز، این انجمن در لزوم بررسی همه جانبه پیش از تغییر ماهیت اینماد از یک نماد اختیاری به پنجره واحد مجوزهای تمامی کسب‌و‌کارهای فضای مجازی بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه انجمن تجارت الکترونیک تهران در مخالفت با الزام اینماد

براساس این گزارش، در متن بیانیه انجمن تجارت الکترونیک تهران آمده است :

انجمن تجارت الکترونیک تهران متشکل از کارآفرینان و صاحبان کسب‌وکارهای اینترنتی بر این باور است که تعامل موثر با متولیان امور حاکمیتی برای رسیدن به راهکارهای کارآمد و ارتقاء کیفیت قوانین، می‌تواند منجر به رشد و توسعه فضای کسب‌‌وکار و ایجاد امیدواری برای ساختن آینده باشد.

مسئله‌ای که این روزها فضای زیست بوم نوآوری ایران را دچار نگرانی کرده است، موضوع پیشنهاد الزامی شدن اخذ نماد اعتماد الکترونیک(اینماد) توسط کسب‌وکارهای اینترنتی است که از سوی بانک مرکزی و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مستند به ماده ١٠٣ آیین‌نامه اجرایی ماده ١٤ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی، مطرح شده است.

ما به خوبی متوجه دغدغه این دو نهاد نسبت به کاهش کلاه‌برداری‌ها و ارتکاب هر نوع بزه در فضای مجازی هستیم، اما  کارآمدی و تسهیل گری رویکرد پیشنهادی و راهکار پیاده‌سازی آن مورد اعتراض این انجمن می‏باشد. اجباری شدن اینماد و تبدیل آن به نهادی قانون‌گذار، مجری و ناظر بر تمامی کسب‌‌وکارهای فضای‌ مجازی، نه تنها تسهیل‌گر کسب‌وکارها نیست، بلکه می‏تواند زمینه‌ساز ایجاد انحصار و تمرکزگرایی باشد.

انجمن تجارت الکترونیک تهران آمادگی خود را در جهت ایجاد راهکارهای مناسب و جایگزین اعلام می‌دارد و پیشنهاد می‌شود اهداف و راهکارها طی جلساتی با حضور کارشناسان صنفی بخش خصوصی بررسی و تصمیمی بالغ‌تر که پوشش مناسبی از دغدغه‌های طرفین داشته باشد، اتخاذ گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن