ایتالیایی مشهور نیز به مواد مصنوعی روی آورد!

جیورجیو آرمانی در روز ۲۲ مارچ ۲۰۱۶ میلادی با خرسندی اعلام کرد که این برند متعهد شده است که از این پس در مجموعه های لباس هایش به هیچ عنوان از خز حیوانات استفاده نکند. به گفته وی امروزه تکنولوژی چنان پیشرفت کرده است که ما را قادر میسازد از جایگزین های درستی به جای خشونت ظالمانه و بیهوده بر علیه حیوانات استفاده کنیم. این روند مدت ها پیش اتخاذ شده است اما شرکت من قدم بزرگ تری برای جلب توجه و تمرکز بر این امر حیاتی جهت حفاظت از طبیعت و حیوانات برداشته است.

سیاست عدم استفاده از خز با مجموعه لباس های پاییز و زمستان ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ شروع شده و بر اساس توافقی با اتحادیه Fur Free اتخاذ شده است.

Stella-McCartney-Fur-Free-Fur-Feature

در وبسایت آرمانی جهت تعریف خز از هر گونه پوست, بخشی از مو و یا خز چه به صورت خام و چه به صورت پرداخت شده چه به طور کامل یا تکه ای از بدن حیوانی که به قصد بهره بری از خز آن کشته شده استفاده شده است. گرچه محصولات جانبی کشتارگاه ها شامل پشم گوسفند , چرم گاو و یا پوست دم اسب در صورتی که حیوان جهت بهره برداری از گوشت آن کشته شده باشد موردی نخواهد داشت. بر این اساس چنانچه مشخص شود که حیوانی تنها جهت فروش و بهره برداری از خز یا پوستش کشته شده شرکت آرمانی از استفاده آن خودداری خواهد کرد. آرمانی اولین شرکتی نیست که به این جنبش پیوسته, قبل از آن Net-A-Porter و Stella McCartney نیز وارد این جرگه شده اند. Stella McCartney که پا را فراتر گذاشته و استفاده از هرگونه محصول حیوانی را ممنوع کرده است. گویا استفاده از مواد مصنوعی روند جدیدی در صنعت مد خواهد شد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا