امنیتتکنولوژی

اینستاگرام: بزرگسالان دیگر امکان ارسال پیام به نوجوانانی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند نخواهند داشت

اینستاگرام سیاست‌های جدیدی را به مرحله‌ی اجرا می‌رساند تا این شبکه‌ی اجتماعی بسیار محبوب فضای بهتر و سالم‌تری برای کاربران جوان‌تر باشد.

اینستاگرام سیاست‌های جدیدی را جهت محدود کردن تعامل بین نوجوانان و بزرگسالان معرفی می‌کند. این برنامه دیگر به بزرگسالان اجازه‌ی ارسال پیام به نوجوانانی که آن‌ها را دنبال نمی‌کنند نخواهد داد و وقتی کاربری بزرگسال با «رفتار مشکوک احتمالی» به یک نوجوان پیام می‌دهد، تعدادی گزینه برای او نمایش داده می‌شود.

این گزینه‌های ایمنی شامل گزارش یا بلاک کردن فرد پیام‌دهنده می‌شوند. اینستاگرام همچنین در پیامی که نشان می‌دهد به این نکته اشاره می‌کند که کاربر نیازی به پاسخ دادن به فردی که رفتار آزاردهنده‌ای از خود بروز می‌دهد ندارد و باید در خصوص به اشتراک گذاری تصاویر، ویدئوها یا اطلاعات با فردی که نمی‌شناسد احتیاط به خرج بدهد.

وقتی سیستم تعدیل اینستاگرام رفتار مشکوک از کاربران بزرگسال شناسایی کند، صفحه‌ای با پیام‌های مذکور برای کاربر نمایان می‌شود. این شرکت درباره‌ی چگونگی کار این سیستم جزئیات بیشتری ارائه نداده اما اشاره کرده است که «ارسال تعداد زیادی درخواست دوستی یا پیام به افراد زیر 18 سال» ممکن است جزو این رفتارهای مشکوک قرار بگیرد. اینستاگرام اعلام کرده است که این قابلیت در ماه جاری در برخی از کشورها (که مشخص نشده‌اند) فراهم می‌شود و «به‌زودی» در سراسر جهان در اختیار تمامی کاربران قرار می‌گیرد.

اینستاگرام

اینستاگرام همچنین اظهار داشته که مشغول توسعه‌ی «فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینِ» جدید است تا سن کاربر را وقتی فردی برای حساب کاربری خود ثبت نام می‌کند تشخیص بدهد. از لحاظ قانونی تنها افراد 13 سال به بالا قادر به استفاده از این برنامه هستند ولی کاربران به راحتی می‌توانند راجع به سن خود دروغ بگویند و سنی بالاتر را هنگام ثبت نام وارد کنند. این شرکت گفته است که می‌خواهد جلوی این اتفاق را بگیرد اما توضیحات بیشتری درمورد اینکه این سیستم‌های یادگیری ماشین جدید چگونه این مشکل را حل خواهند کرد ارائه نداده است.

نوجوانان جدیدی که در اینستاگرام ثبت نام می‌کنند به خصوصی کردن حساب کاربری‌شان تشویق می‌شوند و اگر در هر صورت تصمیم بگیرند که حساب کاربری عمومی داشته باشند، اعلانی با موضوع «مزایای حساب خصوصی» دریافت خواهند کرد.

اینستاگرام

از سایر اخبار مرتبط با اینستاگرام می‌توان به در دسترس قرار گرفتن اینستاگرام لایت در 170 کشور پس از مورد آزمایش قرار گرفتن در مناطقی مشخص در گذشته اشاره کرد. این نسخه همان‌طور که از نامش مشخص است نسخه‌ای بهینه و سبک با حجم تنها 2 مگابایت از اینستاگرام است که می‌توان گفت عملاً تمامی قابلیت‌های این شبکه‌ی اجتماعی به‌جز مواردی اضافی و کم‌کاربردتر را در بر می‌گیرد.

نظر شما درمورد سیاست‌های جدید اینستاگرام چیست؟

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن