بازبینی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای

در نشست مشترک رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تاکید شد؛ بازبینی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ضرورت دارد.

نشست مشترک مدیران سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با موضوع بازبینی قانون سازمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، علی لاریجانی در این نشست صمیمانه که در محل دفتر رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، بر اهمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات تاکید کرد و افزود: با اتکا به صنف فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌توان در زمینه اشتغال‌زایی اقدامات موثری نسبت به دیگر اصناف انجام داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره بر لزوم بازنگری قوانین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در خصوص به‌روزرسانی قانون سازمان نظام صنفی رایانه‌ای گفت: با توجه به کمبودهایی که در زمینه قوانین مربوط به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و فضای مجازی در کشور وجود دارد، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد با استفاده از ظرفیت موجود در مرکز پژوهش‌های مجلس و با همکاری با شورای عالی فضای مجازی و دولت در تدوین و به‌روزرسانی قوانین این حوزه با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای همکاری کند.

اثنی عشری نیز در ادامه به ذکر تاریخچه‌ای از شکل‌گیری و فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پرداخت و افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از بطن انجمن شرکت‌های انفورماتیک که بیش از 10 سال سابقه فعالیت داشت، متولد شد و در همین راستا آیین‌نامه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در تاریخ 21/04/ 1383  پیرو مواد 2 و 17 قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای مصوب 04/10/1379 مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ اکنون پس از گذشت 14 سال با توجه به رشد روزافزون صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات و همین‌طور افزایش تعداد اعضای سازمان و گسترش فعالیت صنف فاوا در کشور نیاز به بازبینی و به‌روزرسانی دارد.

در این نشست علاوه بر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدباقر اثنی عشری رئیس شورای مرکزی سازمان، عباس رمدانی نائب رئیس شورای مرکزی و امیرحسین سعیدی نائینی رئیس اسبق سازمان نظام صنفی رایانه‌ای نیز حضور داشتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا