بام سوک هانگ، مدیرعامل سامسونگ ایران

صبح به خیر خانم‌ها و آقایان. افتخاری است که امروز با چنین جمع متمایزی از اهالی رسانه زیر یک سقف باشیم و مطمئنم روز سبزی را پیش رو داریم. همه ما دور این میز هستیم چون باور داریم که برای هستی آدمی در جهان دلایلی متعالی‌تر از مصرف و گذران زمان وجود دارد. دور این میز هستیم چون ما به عنوان خانواده سامسونگ و شما به عنوان خانواده رسانه‌ها باور داریم که ما وجود داریم که بسازیم، به اشتراک بگذاریم و بهبود ببخشیم. ما باور داریم که همگی شهروندان جهان امروزیم و دارای میراث مشترکی هستیم  که جنگلها یکی از آنها هستند. با این نگاه دیگر یک فضای سبز فقط از آن یک منطقه یا کشور نیست بلگه از آن همه ماست و در برابر آن مسئولیم.

شاید شما سامسونگ را تنها به عنوان نامی در زمینه کالاهای الکترونیک مصرفی بشناسید ولی ما خودمان را فراتر از یک نام یا نشان بلکه به عنوان هویتی می‌بینیم که به جهان پیرامونش متعهد است بیش از آنچه برداشت می‌کند بکارد و بانی صلح و آرمش و وحدت در زمانه‌ای پر از نیاز باشد.

گیاهان و درختان این ساکنین صلح‌جو و مفید جهان همواره به ما و شما، جوامع شرقی، درس فروتنی، سخت‌کوشی و مفید بودن آموخته‌اند. آنها هوای ما را حفظ می‌کنند، خاکمان را پاس می‌دارند  و مناظرمان را نقاشی می‌کنند ولی ما در مقابل برای آنها چه می‌کنیم. مردمان در برابر این همه نیکی آنها را فرو می‌اندازند، به آتش می‌کشند و تا حد انقراض از آنها بهره می‌برند ولی آنها هر روز با این قصد به حیاتشان ادامه می‌دهند که جهان را برای ما دلپذیرتر کنند.

برخی جنگلها مانند این درختان فوق‌العاده‌ای که امروز درباره‌شان صحبت می کنیم حتی پیش از پدیدار شدن بشر امروز هم بر این عرصه خاکی بوده‌اند و قدمت آنها به صدها هزار سال پیش باز می گردد. ولی ما آنها را به سادگی در معرض خطر قرار می دهیم. سامسونگ این میراث را به عنوان یادمانی مشترک برای بشر امروز به رسمیت می شناسد و باور دارد بایست این یادگاری را به زمین بازگرداند.

سامسونگ ایران سالهاست با مفهوم سرمایه‌گذاری برای آینده آشناست. در همین سال گذشته ما کتابخانه صوتی برای نابینایان ساختیم، به ده‌ها مدرسه و موسسه در آستانه مهرماه کمک کردیم، به هوشمند‌سازی مدارس پرداختیم و صدها کارشناس از آکادمی ما فارغ‌التحصیل شده‌اند. شاید در این میان ولی ماندگارترین هدیه ما به نسل آینده ایران و جهان بیش از ۱۲۰ هزار نهالی باشد که در یکصد هکتار بافت باستانی جنگل‌های ایران کاشته می‌شوند و همچنان مورد حمایت و نگهداری ما می‌مانند تا باشد که نه تنها فرزندان ما بلکه فرزندان فرزندانشان هم از جلوه‌های آن بهره ببرند.

این هدیه شما، میراث شما، شهروندان جهانی، به زمین و آینده است است. از این جمع لذت ببرید و یاریمان کنید با هم آینده بهتری بسازیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا