سرگرمی

استودیوی بانجی شایعات مذاکره با مایکروسافت جهت فروش را تکذیب می‌کند

مدیر عامل استودیوی «بانجی» (Bungie) اعلام کرده است که شایعات اخیر مبنی بر مذاکره با مایکروسافت جهت فروش این استودیو صحت ندارند.

اخیرا شایعات و گزارشاتی منتشر شده  مبنی بر اینکه مایکروسافت در حال مذاکره برای خریداری استودیوی بانجی و افزودن آن به مجموعه استودیوهای فرست پارتی ایکس‌باکس است. خبرنگار «جف گراب» (Jeff Grubb) به‌تازگی طی پادکست GamesBeat Decides گفته که چنین خبری را شنیده اما مذاکرات بین دو طرف به‌خاطر قیمت بالای بانجی به نتیجه نرسیده است.

یوروگیمر نیز اخیراً گزارش کرده است که منابع آن نیز مذاکره‌ی مایکروسافت برای خریداری بانجی را تایید کرده‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد که این گزارشات آن‌طور که تصور می‌شود صحت ندارند. «پیت پارسونز» (Pete Parsons)، مدیر عامل استودیوی بانجی، به‌تازگی در توئیتر به صراحت این شایعات و گزارشات را تکذیب کرده است.

تکذیب پیت پارسونز داستان را همینجا به پایان می‌رساند. البته این احتمال وجود دارد که وی این شایعات را در عموم تکذیب می‌کند ولی در واقع در پشت پرده مذاکرات در جریان هستند اگرچه چنین احتمالی بسیار کم است.

همکاری و رابطه‌ی بانجی و مایکروسافت در تاریخ عرصه‌ی گیمینگ جزو موفق‌ترین‌ها بوده است. مایکروسافت در سال 2000 بانجی را خریداری کرد که پس از آن Halo: Combat Evolved را به انتشار رساندند. بانجی تا سال 2007 جزو استودیوهای فرست پارتی مایکروسافت بود تا اینکه این استودیو مستقل شد. این استودیو پس از مستقل شدن خود جهت عمل به بندهای قرارداد خود با مایکروسافت، روی Halo 3: ODST و Halo: Reach کار کرد و سپس به Destiny پرداخت که اکنون به یک فرانچایز مطرح تبدیل شده است.

مایکروسافت طی چند سال گذشته سرمایه‌گذاری‌ بزرگی کرده و استودیوهای بزرگ و کاربلد مختلفی را جهت تقویت لاین آپ فرست پارتی و انحصاری خود خریداری کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به «ابسیدین اینترتینمنت» (Obsidian Entertainment)، «پلی‌گراند گیمز» (Playground Games)، «نینجا تئوری» (Ninja Theory)، «دابل ‌فاین اینترتینمنت» (Double Fine Entertainment) و… اشاره کرد.

طبق گزارشات اخیر، مایکروسافت همچنان به دنبال خریداری استودیوهای بیشتر است و گفته می‌شود که ممکن است استودیویی در لهستان را خریداری کند و همچنین مدیر ایکس‌باکس یعنی «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) نسبت به افزودن استودیویی آسیایی به مجموعه استودیوهای ایکس‌باکس ابراز علاقه کرده است.

جف گراب طی پادکست مذکور همچنین گفته است که طبق شنیده‌های او، مایکروسافت روی چیز جدیدی هزینه‌ی زیادی صرف می‌کند که لزوماً خرید یک استودیو نیست.

0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن