برنامه های فضایی ایران در سال ۹۹

رییس سازمان فضایی ایران گفت: سال ۹۹ سال شتاب‌بخشی به توسعه کسب و کارهای فضاپایه با گسترش و ایجاد مراکز نوآوری است.

به گزارش سیار نیوز مرتضی براری اظهار داشت: مجموعه سازمان فضایی ایران، در یک سال گذشته بیشترین تمرکز خود را برای حمایت و توسعه کسب و کارهای فضاپایه صرف کرده‌ است.

معاون وزیر ارتباطات با اعلام این خبر که سازمان فضایی ایران قصد دارد سه گام اساسی برای کاربردی کردن صنعت فضایی بردارد گفت: دریافت آنلاین داده‌های ماهواره‌ای از ۱۲ماهواره،آغاز به کار مرکز آرشیو و پردازش داده‌های ماهواره‌ای و ایجاد پلتفرم ارایه سرویس‌ به کسب و کارها از گام‌های اصلی سازمان است.

وی گفت: سال آینده، سال شتاب‌بخشی به توسعه کسب و کارها با توسعه مراکز نوآوری است. ضمن این که در کنار این سه گام اصلی، به زودی امکان دریافت آنلاین داده‌ ماهواره‌ای با دقت بالا نیز میسر می‌شود.

رییس سازمان فضایی ایران افزود: افزایش تعداد و حجم سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در دنیا، سودآوری ثابت و پایدار حوزه فضایی برای سرمایه گذاران و تبدیل ذی‌نفعان دولتی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مشتریان بالقوه خدمات استارتاپ‌های فضاپایه، سه جریان مهم در شکل‌دهی به اکوسیستم استارتاپ‌های فضاپایه است که اغلب سازمان‌های متولی حوزه فضایی آن را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی تاکید کرد خدمات فناورانه در راستای حل چالش‌های کشور، از نیازهای مهم دستگاه‌های اجرایی است و بودجه مورد نیاز نیز برای این امر در نظر گرفته شده است. مساله اصلی شکل‌گیری ارتباط دوسویه میان دستگاه‌های اجرایی و استارت‌آپ‌ها و ایجاد نیاز به خدمات خلاقانه آنهاست که در موارد بسیاری باعث صرفه‌جویی در منابع دستگاه‌ها خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا