برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ با شعار پیش به سوی اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در مراسم افتتاحیه الکامپ اعلام کرد:

برگزاری بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ با شعار پیش به سوی اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی

 رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: بیست و چهارمین نمایشگاه الکامپ با شعار پیش به سوی اقتصاد دیجیتال با توان ایرانی در ۲۷ هزار متر مربع در حال برپا شده است.

ستاد خبری الکامپ ۲۴- محمدباقر اثنی عشری در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه الکترونیک،کامپیوتر و تجارت الکترونیک (الکامپ) تهران، ضمن خیر مقدم به حاضران از جمله وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر راه و ارتباطات جمهوری آذربایجان، معاونان حوزه ICT، هایت مدیره‌ها و مدیران بخش خصوصی و سایر افراد گفت: نمایشگاه الکامپ به عنوان بزرگ‌ترین و مهمترین رویداد فناوری کشور به حساب می‌آید که با فراز و فرودهایی که شامل حوزه IT شد این نمایشگاه نیز افت و خیزهایی داشته است.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: طی ۴ دوره متوالی از الکامپ ۲۱ تا دوره ۲۴ آن خیزش و مشارکت افراد جامعه در آن بیشتر شده است.

اثنی عشری با بیان این که شاهد افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور هستیم گفت: در نتیجه این ضریب نفوذ، کسب و کارهای نوین متعددی شکل گرفته‌اند و در نتیجه ایجاد ثروت و اشتغال توسعه یافته است.

وی ادامه داد: در این دوره از نمایشگاه شاهد آن بودیم که در برخی حوزه‌ها مشارکت کاهش یافته و در حوزه‌های دیگری همچون الکامپ استارز با رشد چشمگیر رو به رو بودیم.

اثنی عشری تصریح کرد: در سال ۹۴ تنها ۸۰ شرکت نوپا در نمایشگاه حضور داشتند اما امسال شاهد آن هستیم که بیش از ۴۰۰ استارتاپ در ۵ سالن خدمات و محصولات و ایده‌های خود را معرفی می‌کنند.

وی افزود: از سال ۹۴ شاهد شکل گیری ایده استارز بودیم که با گذشت چندین سال، آنها به شرکت‌های بزرگی تبدیل شده‌اند به گونه ای که ۶۰ درصد از استارتاپ‌هایی که در سال گذشته تنها دارای میز در نمایشگاه بودند، امسال غرفه‌های ۱۲ متری و بالاتر گرفته‌اند.

اثنی عشری به بخش های مختلف نمایشگاه الکامپ اشاره کرد و گفت: در کنار الکامپ استارز شاهد برزگزاری الکام گیمز هستیم که در آن بازی‌سازان ایرانی آخرین بازی‌های رایانه‌ای ساخت کشور را به نمایش گذاشته‌اند. در  بخش الکام ترندز نیز با محورهایی مانند هوش مصنوعی، بلاک‌چین، اینترنت اشیا و بیگ دیتا،آینده این فناوری معرفی می‌شود.

رییس سازمان نصر کشور ادامه داد: در بخش دولت الکترونیکی نمایشگاه نیز شاهد حضور گسترده دستگاه‌های مختلف برای معرفی خدمات الکترونیکی خود در سالن‌های ۴۱A و ۴۱B هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا