امنیتنرم افزار

بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز

امتیاز دهی

بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز کدامند؟ در این مطلب بهترین برنامه‌ها برای بک آپ ایمن از داده‌ها و ویندوز شما را معرفی خواهیم کرد.

ما به نرم افزار های بک آپ برای رایانه‌های شخصی خود نیاز داریم، چرا که درایوهای ذخیره‌سازی ما برای همیشه دوام نمی‌آورند.

دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال  دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال

نرم افزار های بک آپ زمانی که درایو اصلی ما رو به ضعیف شدن می‌روند، همه چیز را پوشش می‌دهند.

اگر مایکروسافت خودش چیزی شبیه به Apple’s Time Machine را در اختیار کاربران ویندوز قرار دهد خوب است: یک راه حل موثر، تنظیم و فراموش کردن، بازیابی کامل سیستم و راه حل بک آپ که نیاز به تعامل یا تفکر کمی از جانب کاربر دارد.

در عوض، مایکروسافت مجموعه‌ای از نقاط بازیابی، دیسک‌های بازیابی، پک آپ از فایل‌ها و حتی سیستم پشتیبان بازنشسته نشده (ویندوز 7) را ارائه می‌کند. خدمات بک آپ آنلاین گزینه دیگری است، اما مشتریان دسکتاپ تمایل به ارائه انعطاف‌پذیری بسیار بیشتری دارند.

بسیاری از فروشندگان با جایگزین‌های پشتیبان با ارزش وارد عمل شده‌اند و در حالی که هیچ‌کدام به اندازه Time Machine نرم و شفاف نیستند، بعضی از آنها بسیار نزدیک هستند و بسیاری از آنها رایگان هستند. برای انتخاب‌ بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز ادامه مطلب را در سیار نیوز بخوانید.

بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز
بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز

بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز

R-Drive Image 7 – به طور کلی بهترین

R-Drive Image همیشه محبوب بوده است. محصولی کم مصرف که در ایجاد تصاویر پشتیبان از پارتیشن‌ها و دیسک‌ها بسیار قابل اعتماد بود، اما به اندازه برنامه پشتیبان Acronis (در زیر) از ویژگی‌های غنی برخوردار نبود. آخرین نسخه اکنون دارای رابط کاربری مدرن‌تر و کاربرپسندتر و تطبیق‌پذیری بیشتری در انواع نرم‌افزارهای بک آپ است که می‌توانید داشته باشید.

مطالب مفید برای شما:  خصوصیات تلگرام ایکس، TelegramX
R-Drive Image 7
R-Drive Image 7

Acronis Cyber Protect Home Office – بهترین نایب قهرمان کلی

دلیلی وجود دارد که Acronis در دنیای نرم افزارهای بک آپ ویندوز مشهور است. Cyber Protect Home Office (که قبلاً Acronis True Image نام داشت) توانمند، انعطاف پذیر و قابل اعتماد است. در واقع، این به راحتی جامع‌ترین بسته ایمنی داده در این دنیای کامپیوتر است.

علاوه بر ارائه عملکرد بی‌نظیر بک آپ قوی و آسان برای پیمایش، برنامه‌های امنیتی را هم ادغام می‌کند که با استفاده از نظارت بلادرنگ در برابر بدافزارها، وب سایت‌های مخرب و سایر تهدیدات محافظت می‌کند.

Acronis Cyber Protect Home Office
Acronis Cyber Protect Home Office

Retrospect Solo – شامل حفاظت باج افزار است

آخرین نسخه (18.5) این برنامه بک آپ قوی ویندوز، همان‌طور که انتظار داریم پر از ویژگی است. حتی یک اسکن فایل پیش از بک آپ جالب برای ریشه کنی ناهنجاری‌ها قبل از بازنویسی نسخه پشتیبان قبلی شما اضافه می‌کند. اشاره‌ای به ظهور باج‌ افزار به عنوان یک نگرانی. منحنی یادگیری کمی دارد، اما زمانی که با آن آشنا شدید، Retrospect Solo عملکرد خوبی را تحویل می‌دهد.

Retrospect Solo
Retrospect Solo

Backupper 6 Standard – بهترین گزینه رایگان

در میان برنامه‌های رایگانی که آزمایش شده‌اند، Backupper Standard در درجه اول برنده می‌شود، چرا که دارای بیشترین ویژگی‌ها، از جمله تصویربرداری، بک آپ از فایل، شبیه‌سازی دیسک و همگام‌سازی فایل ساده، به‌علاوه چندین گزینه زمان‌بندی است. این مورد در مورد Backupper 4 بود و آخرین نسخه فقط گزینه‌های بیشتری را اضافه کرده است و آن را به یک پیشنهاد رایگان کاملاً شگفت‌آور تبدیل کرده است.این نرم‌افزار برای کاربر معمولی، باید مطابق انتظار عمل کند.

Backupper 6 Standard
Backupper 6 Standard

در نرم افزار های بک آپ ویندوز باید به دنبال چه چیزی بود؟

مانند بسیاری از چیزها نباید بیش از حد افراط کرد. ویژگی‌هایی که به آنها نیاز نیست پیچیدگی و کندی را به سیستم شما اضافه می‌کنند. علاوه بر این، اگر قصد دارید از یک هارد اکسترنال تازه خریداری شده نسخه پشتیبان تهیه کنید، نرم افزار ارائه شده با آن را بررسی کنید. Seagate، WD و دیگران ابزارهای پشتیبان تهیه می‌کنند که برای کاربر معمولی کافی است.

مطالب مفید برای شما:  چطور از صفحه نمایش خود در ویندوز، مک او اس و … فیلم بگیریم؟
بک آپ از فایل

اگر می‌خواهید فقط از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید (سیستم‌های عامل و برنامه‌ها را می‌توان مجدداً نصب کرد، اگرچه کمی زمان‌بر است)، برنامه‌ای که فقط از فایل‌هایی که انتخاب می‌کنید نسخه پشتیبان تهیه می‌کند، باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود. اگر از پوشه های کتابخانه ویندوز (اسناد، عکس‌ها، فیلم‌ها و غیره) استفاده می‌کنید، بعضی از برنامه‌ها به طور خودکار فایل‌های مناسب را انتخاب می‌کنند.

بک آپ/تصویربرداری تصویر

تصاویر عکس‌های فوری بایت به بایت از کل هارد دیسک شما (معمولاً بدون بخش‌های خالی) یا پارتیشن هستند و می‌توانند برای بازیابی سیستم عامل و داده‌ها استفاده شوند. تصویربرداری راحت‌ترین راه برای بازیابی در صورت خرابی سیستم است و همچنین تضمین می‌کند که هیچ چیز مهمی را از دست ندهید.

رسانه بوت

اگر سیستم شما به طور کامل از کار بیفتد، به راه دیگری برای راه‌اندازی و اجرای نرم‌افزار بازیابی نیاز دارید. هر برنامه بک آپ گیر باید بتواند یک دیسک نوری قابل بوت یا درایو USB ایجاد کند. بعضی هم یک پارتیشن بازیابی بر روی هارد دیسک شما ایجاد می‌کنند که در صورت فعال بودن هارد دیسک می‌تواند به جای آن استفاده شود.

زمان‌بندی

اگر می‌خواهید به طور مؤثر بک آپ بگیرید، باید آن را به طور منظم انجام دهید. هر برنامه بک آپی که ارزشش را دارد به شما امکان می‌دهد تا نسخه‌های پشتیبان را برنامه‌ریزی کنید.

بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز
بهترین نرم افزار های بک آپ ویندوز

نسخه‌سازی

اگر فایل‌های قبلی را رونویسی می‌کنید، بک آپ گیری نیست، همگام‌سازی یا آینه‌سازی یک طرفه است. هر برنامه بک آپی که استفاده می‌کنید باید به شما اجازه دهد چندین نسخه پشتیبان قبلی یا با پشتیبان‌گیری فایل، نسخه‌های قبلی فایل را حفظ کنید. نرم‌افزار بهتر، پشتیبان‌های قدیمی‌تر را بر اساس معیارهایی که شما ایجاد می‌کنید، حفظ و حذف می‌کند.

پشتیبانی نوری

هر برنامه بک آپی از دیسک‌های سخت پشتیبانی می‌کند، اما هر چقدر هم که منسوخ به نظر می‌رسند، دی‌وی‌دی‌ها و دیسک‌های Blu-Ray رسانه‌ای عالی برای آرشیو هستند. اگر نگران قابلیت اطمینان رسانه‌های نوری هستید، M-Disc ادعا می‌کند که دیسک‌های آن برای هزار سال قابل اعتماد هستند، ادعاهایی که توسط آزمایش‌های وزارت دفاع  آمریکا پشتیبانی می‌شوند.

مطالب مفید برای شما:  امکان ارسال پیام دایرکت اینستاگرام در نسخه وب فراهم شد

پشتیبانی آنلاین: یک کپی خارج از سایت از داده‌های شما محافظتی در برابر بلایای فیزیکی مانند سیل، آتش‌سوزی و نوسانات برق است. سرویس‌های ذخیره‌سازی آنلاین یک راه عالی برای نگهداری یک کپی خارج از سایت از داده‌های شما هستند. بک آپ گیری در Dropbox و مواردی از این دست یک ویژگی خوب است.

FTP و SMB/AFP

بک آپ گیری در رایانه‌های دیگر یا جعبه‌های NAS در شبکه یا مکان‌های دور (مثلاً خانه والدینتان) راه دیگری برای محافظت فیزیکی از داده‌های شما با یک کپی خارج از سایت یا حداقل از نظر فیزیکی گسسته است. FTP را می‌توان برای خارج از سایت استفاده کرد، در حالی که SMB (ویندوز و اکثر سیستم عامل‌ها) و AFP (اپل) برای سایر رایانه‌های شخصی یا NAS در شبکه محلی خوب هستند.

زمان واقعی

بک آپ گیری در زمان واقعی به این معنی است که هر زمان که فایل‌ها تغییر می‌کنند، معمولاً پس از ایجاد یا ذخیره، از آنها نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. به آن Mirroring هم می‌گویند و برای نگهداری یک کپی فوری از مجموعه داده‌هایی که به سرعت در حال تغییر هستند، مفید است. برای مجموعه داده‌های ناپایدار کم‌تر، بازدهی هدر رفتن منابع سیستم را جبران نمی‌کند. در عوض باید از زمان‌بندی استفاده کرد.

بک آپ مستمر

در این مورد، «مستمر»، صرفا به معنای بک آپ گیری در یک برنامه فشرده، معمولاً هر 5 تا 15 دقیقه، به جای هر روز یا هفتگی است. از بک آپ گیری مداوم برای مجموعه‌های داده‌ای که به سرعت در حال تغییر هستند استفاده کنید، جایی که سرعت انتقال بسیار پایین است، یا قدرت محاسباتی برای پشتیبان‌گیری در زمان واقعی بسیار ارزشمند است.

عملکرد

بیشتر پشتیبان‌گیری‌ها در پس‌زمینه یا در زمان‌های مرده انجام می‌شوند، بنابراین عملکرد مشکل بزرگی در فضای مصرف‌کننده نیست. با این حال، اگر از چندین ماشین یا در مقصدهای مختلف نسخه پشتیبان تهیه می کنید یا با مجموعه داده‌های بسیار بزرگ سروکار دارید، سرعت مورد توجه قرار می‌گیرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن