برترین اخباررویداد‌ها

گوگل لنز حالا می تواند انواع سگ ها و گربه ها را تشخیص دهد

امتیاز دهی

در این نوشته به قابلیت تشخیص نژاد سگ و گربه توسط گوگل لنز می‌پردازیم و سعی می‌کنیم آن را بیشتر برای شما توضیح بدهیم.

گوگل لنز چیست؟

گوگل لنز (Google Lens) یک اپلیکیشن واقعیت افزوده برای تشخیص تصاویر است که با دستیار هوشمند گوگل اسیستنت (Google Assistant) و برنامه گوگول فوتوز (Google Photos) سازگار بوده و به کاربران اجازه می دهد تا هر وقت دوربین موبایل خود را به سمت چیزی می گیرند، برنامه به شکل خودکار آن را شناسایی کرده و اطلاعات بیشتری در اختیار او قرار بدهد.

می‌دانستید گوگل لنز می‌تواند تمرینات ریاضی شما را حل کند؟ برای اطلاعات بیشتر مقاله ما را در این رابطه ببینید.

سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین | تبلیغات سرمایه گذاری طلا | سامانه طلاین

یک مثال از کاربرد گوگل لنز

مثلا اگر از طریق گوگل لنز، دوربین موبایل را رو به روی مجسمه آزادی بگیرید توضیحاتی از قبیل اندازه مجسمه، ارتقا و نکات مرتبط را خواهید دید. با وجود اینکه گوگل لنز فعلا در مرحله آزمایش به سر می برد اما روز به روز باهوش‌تر می‌شود و حالا در آپدیت جدیدی که به تازگی منتشر شده، این اپ می تواند سگ ها و گربه ها را از نژادهای گوناگون تشخیص داده و توضیحاتی از آن ها نشان می دهد.

تشخیص نژاد سگ و گربه توسط گوگل لنز

نحوه استفاده از قابلیت تشخیص نژاد گوگل لنز همانند دیگر ویژگی های برنامه است. می توانید دوربین را جلوی سگ و گربه بگیرید یا یک عکس از گالری موبایل انتخاب کنید تا برنامه آن را آنالیز کند. در صورتی هم که هوش مصنوعی اپلیکیشن مطمئن نبود، جای نمایش یک نژاد لیستی از پیشنهادات نژادهای مختلف به نمایش در می آید.

تشخیص سگ و گربه تنها بخشی کوچک از برنامه های گوگل برای لنز است. در ماه فوریه اهالی مانتن ویو تایید کردند که روی بهبود سیستم تشخیص حیوانات و گیاهان برنامه کار می کنند و در آینده شاهد ویژگی های بیشتری خواهیم بود.

تشخیص نژاد سگ و گربه توسط گوگل لنز
تشخیص نژاد سگ و گربه توسط گوگل لنز

جمع‌بندی

در این نوشته به بررسی نحوه تشخیص نژاد سگ و گربه توسط گوگل لنز پرداختیم. شما دیگر چه کاربرد‌هایی از گوگل لنز را می‌شناسید که برایتان جالب است؟

 

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن