تعمیر وسایل کار سیل زدگان توسط پویش سیل کارآفرینی

پویش سیل کارآفرینی با هدف ایجاد اشتغال در مناطق سیل زده وسایل کار سیلزدگان را تعمیر می کند.

به گزارش سیارنیوز و به نقل از خبرنگار کالا سودا، نشست خبری پویش اجتماعی سیل کارآفرینی امروز برگزار شد و در بخش ابتدایی این نشست دبیر اجرایی جشنواره وب و موبایل ایران به سخنرانی پرداخت.

رضا الفت نسب گفت: در اختتامیه جشنواره وب و موبایل سال گذشته تصمیم گرفتیم مجموعه «بساز» را راه‌اندازی کنیم تا کسب‌وکارها به کمک یکدیگر، مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند.‌

وی با اعلام این خبر که پویش سیل کارآفرینی به کمک بساز، جشنواره وب و موبایل ایران و رانگو از امروز آغاز می‌شود، افزود: تا پایان این پروژه که اختتامیه جشنواره وب و موبایل است، پروژه‌ها را تکمیل خواهیم کرد.

الفت نسب در مورد عملکرد پویش سیل کارآفرینی توضیح داد: در این پویش کسب‌وکارهای آنلاین حمایت‌های جدی دارند. جلسه‌هایی تشکیل دادیم و مجموعه‌هایی مثل اسنپ و دیجی‌کالا به این پویش اضافه شده‌اند و با مجموعه‌های دیگر که در طول این کمپین به ما می‌پیوندند، کار را جلو خواهیم برد.

وی در پاین اظهارات خود گفت: این اتفاق خوبی است و به دور از همه هیجانات که بین کسب‌وکارهای آفلاین و آنلاین بوده است، سعی داریم تا کمک کنیم.

در ادامه این نشست خبری، بنیان گذار رانگو آمار و ارقامی درباره این پویش ارائه داد و گفت: انتخاب اسم پویش کارآفرینی به این دلیل است که سیل غرب کشور، چرخه اقتصادی را مختل کرده و ما ۵۰ مورد شناسایی کردیم و شخصا از تمام آنها بازدید کرده‌ام. بیش از ۸۰ درصد مغازه‌ها تعطیل شده‌اند و درگیر رفع نیازهای اولیه خود هستند.

حمیده حبیبی با اظهار اینکه اگر این خانواده‌ها را توانمند کنیم، آنها می‌توانند به این چرخه برگردند، افزود: ما با مصاحبه، شناسایی و تایید افراد محلی، ۵۰ مورد را شناسایی کردیم. این ۵۰ مورد مشاغل خرد و کوچکی هستند و بعد از تایید، اطلاعات آنها را در سایت رانگو قرار داده‌ایم.

وی ارزش تقریبی کمک به این افراد را ۴۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و اظهارداشت: تمام این افراد در پلدختر هستند. اگر این کار به خوبی پیش برود، به روستاهای اطراف هم خواهیم رفت.

حبیبی یادآور شد: بخشی از مسئولیت اجتماعی ما این است که بتوانیم در حد توان خود کاری کنیم. در مرحله بعدی به دنبال راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، راه‌اندازی و توانمندسازی هستیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا